Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Kadınların en büyük sorunlarından ve en büyük uğraşlarından biri de hiç şüphesiz ki saçlarıdır.

Uzmanlara göre öncelikle saç şeklinizi belirlerken, yüz şeklinizi ve hatlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Yoksa sizinle hiç alakası yokmuş gibi duran bir saç modeline, saçlarınızı kurban edebilirsiniz.

Böyle bir kaza yaşamamak ve yeni saçlarınızla barışık ve mutlu bir birliktelik yaşamak için, şimdi gelin isterseniz, hangi yüz tipi için hangi, saç modelinin daha uygun olacağı konusuna.

Yüz şeklinizi tespit etmeden saç modelinizi değiştirmeye kalkışmayın. Sonra da pişman olmayın!.

Yuvarlak yüz için saç modeli:

Yuvarlak yüz şekline göre uygun saç modeli

Yuvarlak hatlara sahip bir yüz şekliniz varsa ve bu durumu birazcık değiştirmek istiyorsanız, saçınızı mutlaka volümlü bir modelde kestirmeniz gerekecektir. Böylece yüzünüz biraz daha ince görünecek ve yuvarlak yüz hatlarınızdan çok saç modeliniz dikkat çekecek.

Kare yüz şekli için saç modeli :

Kare yüz yapısına uygun saç modeli

Eğer kare şeklinde bir yüzünüz varsa, ifadeniz olduğunuzdan daha sert görünüyor demektir ama dengeli bir görünümü vardır. Eğer yüz ifadenizi değiştirmek istemiyorsanız, saç modelinizi de kare kesim yaptırabilirsiniz. Yüzünüzdeki sert ifadeyi biraz yumuşatmak istiyorsanız da mutlaka saçlarınızı, yuvarlak bir kesim yaptırmalısınız.

Saçınıza yuvarlak kesimli bir kakül ve şakaklardan sarkan bukleler yaptırmak ifadenizi çok daha yumuşak hale getirir.

Dikdörtgen yüz şekli için saç modeli :

Dikdörtgen yüze uygun saç modeli

Dikdörtgen şeklinde bir yüz modeline sahipseniz ve yüzünüzün biraz kısalması için bir saç modeli arayışına girdiyseniz, saçınızı mutlaka çene kemiğini geçmeyecek bir modelde kestirmelisiniz.

Böylece dengeli ve uyumlu bir saç modeline kavuşacaksınız.

Enine dikdörtgen yüz şekli için saç modeli :

Enine dikdörtgen yüze uygun saç modeli

Böyle bir yüz tipiniz varsa ve eğer, yüzünüzü biraz uzun ve şakaklardan daha dar göstermek istiyorsanız, üst kısımlarına volüm verilmiş uzun saçları tercih etmenizde yarar var.

Ters üçgen yüz şekli için saç modeli :

Ters üçgen şeklindeki yüze uygun saç modeli

Böyle bir yüz yapısına sahip kadınlar biraz daha şanslıdırlar. Çünkü modern kesimlere de makyaja da en uygun yüz tipi budur. Ama yüzünüzün biraz daha güçlü ve ilgi çekici görünmesini istiyorsanız, saçlarınızın yanlarını ve ensesini kestirip, tepesine biraz volüm verebilirsiniz.

Üçgen yüz şekli için saç modeli :

Üçgen yüz şekli için uygun saç modeli

Kişiyi zayıflamış ve yorgun gösteren bir yüz tipi olduğu için, daha enerjik bir saç modeline ihtiyacınız var demektir. Saçınızı enseden incelterek, yukarıya doğru volüm vermeniz gerekir. Küçük kare kesimler de yüzünüzü çok daha enerjik gösterecektir.

Baklava yüz şekli için saç modeli :

Baklava yüz şekli için uygun saç modeli

Bu yüz tipi için uzun saç, kısa saç, dalgalı ya da düz saç modeli uygun olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken tek şey vücut tipinize göre saçınızın neresini ön plana çıkarmanız gerektiğidir ki; bu konuda kuaförünüzün fikrini almalısınız.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git