Gözlük Kullanırken Ne Tür Bir Göz Makyajı Yapmalısınız?

Gözlük bazen sağlık sebeplerinden ötürü bazende sırf kıyafetinize şıklık katmak için kullanılan bir aksesuardır. Ancak hem gözlük kullanıp hem de makyaj yapıyorsanız işte bazen bu durum sizi güzel gösteriyim derken bazı makyaj hatalarına sürüklüyor. Özellikle de kalın çerçeveli gözlükler her tür göz makyajını ne yazık ki kabul etmiyor. Bu makalemde gözlük kullanan arkadaşlar için bir kaç makyaj tavsiyesinde bulunmak istiyorum.

1.Dumanlı göz makyajından kaçının.

Eğer gözlük kullanıyorsanız hele bir de gözlük çerçeveniz kalınsa sakın ola dumanlı bir göz makyajı yapmayın. Dumanlı göz makyajı koyu renk farlarla uygulanır ki gözlük kullandığınız için koyu renk far gözlerinizi yorgun ve çok karanlık gösterecektir. Benim tavsiyem hiç far kullanmamanız olacaktır ama far seviyorum diyenlerdenseniz o zaman açık renk farlardan tercihe edin derim.

2.Göz kalemi renginiz önemli.

Göz kaleminizi de gözlük çerçeve renginizle aynı renkte kullanmamaya özen gösterin. Çerçeve ve göz kalemi aynı renk olduğunda gözleriniz çok daha küçük görünecektir.

3.Alt kirpiklere maskara uygulamayın.

Gözlük kullananlar için bir diğer sıkıntı da maskarayı yani rimeli nasıl uygulayacağı konusudur. Eğer rimel kullanmayı seviyorsanız alt kirpiklerinize bu uygulamayı yapmamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü yine gözlüğünüzden dolayı alt taraf zaten gölgeli olduğundan birde maskara sürdüğünüz vakit göz altlarınız karanlık duracak ve bu da gözlerinize canlı değil yorgun bir görüntü verecektir.

 

4. Açık renk bir kapatıcı kullanın.

Göz altına uyguladığınız kapatıcınızı yine açık renklerden tercih etmenizi öneriyorum. Böylelikle yüzünüz ve gözleriniz daha enerjik görünecek ve gözlüğün oluşturduğu gölgeden sizi uzaklaştıracaktır.

5.Genel makyajınızı da atlamayın.

Gözlük kullandığınız için makyajınızı sadece gözlerinize değil genel anlamda da tamamlamalısınız. Yine mevsime uygun cilt kreminizi, nemlendirici, fondöten, allık gibi diğer makyaj malzemeleri ile makyajınızı tamamlamalısınız.

6.Ruju sakın unutmayın.

Evet göz makyajımızı güzelce yaptık ama bitti mi elbette hayır. Ruj olmazsa olmazımız elbette hele birde gözlük kullanıyorsanız dudaklarınızın bakımlı ve güzel görünmesi şart. Eğer ruj kullanmayı sevmiyorsanız nude tonlarında doğal renklerden tercih edebilirsiniz. Ama ruju severim derseniz o zaman size mat ama canlı renklerden kullanmanızı öneririm.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git