Ozon Sauna

Memorial Estetik Merkezi Koordinatörü Dr. Seran Göçer anlattı:
Ozon Sauna Nedir?

Yumurta şeklindeki bir kabin içinde deri yoluyla vücuda oksijen verme yöntemidir. Ozon buharı derinin 4-6 santim altına inerek selülit hücrelerinin oksijenle dolmasını sağlar. Böylece kan dolaşımı düzelir,
cilt ısısı artar, selülitli bölgeler harekete geçer. Düzenli uygulandığında daha pürüzsüz ve sıkı bir cilt oluşur.
Bölgesel Kilololarda da Etkili mi?

Evet Ozon sauna yağ asit zincirlerini kırarak vücuttan atılmasına neden olur. Her seans sonrasında 200-600 gram (400-600 kalori) kadar azalma olur. Tedavi anında yoğun terlemeyle su kaybederiz ancak terlemeyle vücuttan toksinler de atılır. Ozon sauna böbreklerin 24 saat boyunca çalışmasını gerektiren ağır metallerin boşaltım işini, terleme yoluyla 15 dakikada yerine getirir.

Kaç Seans Uygulanıyor?

ozon1Haftada 2 kez olmak üzere en az 8-10 seans uygulanır. Sauna süresi başlangıçta 10 dakikadır. Daha sonra 20 dakikaya kadar çıkabilir.

Ozon Sauna Sonrası Sorun Oluşabilir mi?

Toksinler atılırken ve yerine yeni dokular oluşurken baş ağrısı, yorgunluk, ishal ve deride hafif kızarıklık olabilir. Bu şikayetler genellikle 3 gün sürer. Ancak hastanın toksin yükü fazlaysa 1 haftayı aşabilir.
Hastalarımın her zaman özel bir beslenme programıyla beslenmelerini istiyorum. Özellikle tuzlu ve şekerli gıdalardan uzak durmaları gerekiyor.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git