Doğal Sivri Sinek Kovucular

Doğal Sivri Sinek Kovucular
Yaz akşamlarınız zehir olsun istemiyorsanız eğer aşağıdaki yöntemleri deneyerek bu kan emicilerden ve verdikleri rahatsızlıklardan kurtulabilirsiniz..
Öncelikle nemli ortamlardan uzak durmalısınız sivri sinekler nemli ortamları çok seviyorlar ve bu alanlarda fazlaca bulunuyorlar.. Bahçenizi sulamanız bile onların orada olmaları için bir etken.. Sizin fazla terli olmanız bile size gelmeleri için bir etken o yüzden duş almalısınız… Gece uyurken çıkan karbondioksite ve vücut ısısına geldiklerini söylüyor uzmanlar..
en dogal sivrisinek kovucu
Piyasadan alacağınız zehir içeren vücudumuza sıktığımız sinek kovan losyonların bilgilerini hiç okuma gereği duydunuz mu kullanmadan önce ? Minicik yazılarla yazılı olan etiket bilgilerine bakacak olursak yanıcıdır, gözleri, cildi tahriş edici tarz bilgilerle dolu..

sivri sinek kovucu limon karanfil
Ama biz bunları sivrisineklerden korunmak için cildimize sürmüyor muyuz.. Genç, çocuk yaşlı ayırt etmeksizin sanki parfüm kullanır gibi kullandığımız masum görünen o losyonların içinde meyve ve sebzelerde kullanılan pestisit bulunuyor, kalıntılarını iyice arındırdıktan sonra tüketin uyarılarını sıkça duyduğumuz ama biz bunu direk cildimize sıkıyoruz, bu sıktığımız böcek spreylerinde pestisitler bol miktarda bulunuyor. Meyve ve sebzelere böcek gelmesin, mahsul zarar görmesin diye kullanılan pestisitleri, besinlerimizden arındırmaya çalışırken, sivrisinek losyonlarını kullanarak, direkt bedenimize sıkıveriyoruz.
çeşitli şekiller süslenmiş portakallar
Sözün özü ise cildimize kimyasal içeren ürünler kullanmak sağlıklı değil tüm bunların yerine aşağıdaki doğal formüllerden birini deneyebilirsiniz..
Bir adet limon ve birkaç karanfil ile hazırlayacağınız bu yöntemi bulunduğunuz odaya yerleştirin ve sivri sineklerin sizlerden uzak olduğunu göreceksiniz..
doğal sivri sinek kovucu portakal ile
Limona bütün olarak ta batırabilirsiniz karanfilleri, ya da ortadan ikiye bölüp yerleştirebilirsiniz karanfilleri hatta suyunu sıkıp içine karanfilleri atabilirsiniz..

portakal karanfil
Tercih sizin önemli olan sivri sineği bulunduğunuz ortamdan uzak tutmak değil mi ?
Portakalda kullanabilirsiniz limon yerine ama şunu da aklınızdan çıkarmayın ki limon portakaldan daha etkilidir..
Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi dekoratif bir hale getirip evinizin bir köşesine ya da verandanıza asabilirsiniz.. Aynı zamanda sizin için hoş bir oda kokusu da olacaktır..
Ayrıca bulunduğunuz ortamlarda mum yakabilirsiniz.. Yalnız burada da dikkat etmeniz gereken şeyse limon aromalı mumları tercih etmelisiniz.. Bu mumlarda doğal olarak sivri sinekleri sizden uzak tutacaktır..
portakalları süsleyip odanıza da asabilirsiniz
İçinde sirke bulunan bir bardağı pencerenin yakınına bir yere koyabilirsiniz. Kokusu sinekleri rahatsız edecek ve evinize yaklaşamayacaklarıdır..
Kokusundan rahatsız olmam diyorsanız sarımsak veya soğanı ortadan ikiye bölüp başucunuza koyarak uyuyabilirsiniz bu yöntemde sizi sineklerden uzak tutacaktır..
Dip Not: Ayrıca karanfilli limonu farklı bir şekilde değerlendirip cildinizdeki sivilcelerden de kurtulabilirsiniz..
Kestiğiniz limonun üzerine belli aralıklarla karanfil batırdıktan sonra 1 gece bekletin suyunu sıkın.. Gece yatarken pamukla yüzümüze sürün ve sabah kalktığımızda yüzünüzü yıkayın bunu sürekli yaparsanız sivilcelerden ve siyah noktalardan da kurtulabilirsiniz.
limon karanfil

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git