Dolabınızdaki Malzemelerle Cilt Lekelerinden Kolayca Kurtulun

Güneş lekeleri, yaş lekeleri ve çiller genellikle güneşin tehlikeli mor ötesi ışınlarına maruz kalmanın bir sonucudur ve melanine zarar verir ve kısa süreli veya uzun vadeli renk değişikliğine neden olur.

Çoğu durumda, ellerde ve yüzlerde görülürken, güneşe maruz kalan herhangi bir vücut bölümünde de görülebilir. Deri renginin bozulması ameliyat veya travmaya bağlı yara nedeniyle de meydana gelebilir.

Ayrıca, melasma hamile kadınlarda ortaya çıkan cilt-hiper-pigmentasyon tipidir ve bundan dolayı genellikle yanık ve yanakta kahverengi lekeler göründüğü için gebeliğin maskesi olarak adlandırılır.

Ancak, aynı zamanda erkekleri de etkileyebilir. Bununla birlikte, uzun süreli etkilere neden olmuyor ve genellikle gebelikten sonra kayboluyor.

Aşağıdaki doğal tarif, lekelerden ve izlerden kurtulmak için size çok yardımcı olacaktır:

Hazırlama metodu:

Bir çay kaşığı zerdeçal tozuna bir çay kaşığı limon suyu eklemelisiniz, iyice karıştırın ve bu macunu kahverengi lekelere uygulayın. Böylece 15 dakika bekletmek için bırakın ve soğuk su ile yıkayın.

Duş öncesi uygulamanız önerilir. Gün boyunca bir veya iki kez bu tedaviyi tekrar edin ve yakında görünür sonuçlar alırsınız.

Bu tedaviden hemen sonra deriyi güneşe maruz bırakmamak gerektiğini unutmamalısınız.

Bu tarif, antik Hint şifalı bilim Ayurveda’nın bir parçasıdır. İçindekilerin özellikleri nedeniyle son derece etkilidir.

Yani, limon doğal bir çamaşır suyu olup cildin soyulmasını uyarır, cilde parlaklık kazandırır ve anti-inflamatuar olarak işlev görür. Hassas ciltleriniz varsa limonu sütle değiştirmeniz veya sulandırmanız gerektiğini unutmayın.

PAYLAŞ

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git