En Hızlı Nasıl Hamile Kalınır?

Gamet dişi veya erkek üreme organlarına verilen genel isimdir.  Aynı isme sahip olmalarına rağmen iki hücre birbirinden farklıdır.  Erkeklerde sperm iken kadınlarda yumurtadır.  Aslında tüm olay burada başlıyor.

Belki uzun süredir bebek istiyorsun, belki henüz yeni yeni düşünmeye başlıyorsun, belki çevrende bebek sahibi olmak isteyen çok sevdiğin çiftler var.  Hangi sebebe sahipsin bilmiyorum ancak bu yazıyı okuduğunda emin ol gebe kalma olasılığını yükseltecek bir kaç öneri bulacaksın.

1. Konunun Uzmanı Ziyeret Edin 
Vücudunuzdaki hangi  problem sebebi ile gebe kalamadığınızı  bilmek önemlidir.  Birproblem varsa baştan önlem almak yada gerekli vitamin veya ilaçlarla hamile kalma riskini artırmak  önemlidir.

Sağlık sorununuz yoksa dahi bebek için en sağlıklı durumda olmanız önemlidir. Yapacağınız birkaç basit kan testi sizlere yardımcı olacaktır.

2. Hamilelik Planlaması Yapın 
Gebe kalmaya başlamadan önce en az bir ay folik asit almaya başlayın. Folik Asit  kadınlık hormomları üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Sağlıklı bir bebeğe kavuşmanıza yardımcı olabilecek diğer iyi tavsiyeler: Vücudunun olumsuz yönde etkileyen alışkanlıları bırak. (içki, sigara içme veya uyuşturucu kullanma gibi) Kilonuza dikkat edin ve kafein tüketim miktarınızı  azaltın yada toptan bırakın.

3.Yumurtlama Zamanlarınızı Not Alın ve Gebe Kalmak için Uygun Tarihleri Değerlendirin 

Her adet döngüsünde sadece bir kez yumurtlayabildiğinizi biliyor muydunuz?  Ne zaman yumurtlayacağınızı bilirseniz, siz ve eşiniz o döngünün hamile kalma şansını değerlendirebilirsiniz.  Ne zaman yumurtladığınızı belirlemek için birkaç farklı yöntem kullanabilirsiniz.

Yumurtlama dönemlerinizde ısınız artar  ve rahim ağzından şeffa kaygan bir akıntı gelir.  Bu akıntının olduğu günler gebe kalma şansınızın arttığı günlerdir.

(Düzensiz periyotlarınız varsa, yumurtlama tarihini saptamak zor olabilir. Uzmanınızdan tavsiye isteyin.)

4. Doğru zamanda seks yapın

Yumurtlama için zaman takviminizi bildiğiniz zaman, en verimli döneminizi kaçırmayın. Seks yapmayı planlayın;  yumurtlama yaptığınız gün boyunca yumurtlamadan iki ila üç gün önce sık seks yapın.
Verimli döneminizin ne zaman olacağından emin değilseniz, döngünüzün ikinci ve üçüncü haftalarında her gün veya her gün seks yapmayı hedefleyin. Bu şekilde, vücudunuz bir yumurtayı serbest bıraktığında, fallop tüplerinde sağlıklı sperminiz olabilir.
Başka bir ipucu: Siz ve eşiniz bu en bereketli  zamanınıza kadar seks yapmak için bekliyorsanız, eşinizin önceden çok uzun bir perhiz yapmadığından emin olun. Eşiniz en bereketli olan bu döneminizden hemen önceki günlerde en az bir kez boşalmalıdır. Aksi halde, pasif spermler sebebi ile hamile kalma şansınız azalabilir. Bu küçük tavsiyeler uzun zamandır beklediğiniz bebeğe çok yakında kavuşmanıza yardımcı olabilir.

(Spermin dölleme için hızının artması için birçok ürün vardır.  Ancak doğal yöntemler ile ilerlemek isterseniz  zeytinyağı gibi ev yapımı doğal ürünlerde kullanılabilir.  Pek çok vajinal kayganlaştırıcı ürün piyasada mevcuttur.  Birini kullanmak isterseniz, uzmanınızdan tavsiye isteyebilirsiniz. )

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git