Erkekler Kadınlara Neden Bağlanır

İlişkiler de çoğu zaman iletişimde kopukluklar yaşanır, anlatmak ve anlamakta zorluklar sebebiyle olumsuzluklar gelişir ve istenmeyen sonuçlar oluşur. Öncelikle karşı tarafı anlamaya çalışmalı, sizin de ne istediğinizi doğru ifadelerle anlatmaya çalışmanız gerekir. Özel hayat doğru idare edilmeli, emek verilmeli, istekler ve ihtiyaçlar belirlenip anlamaya çaba gösterilmeli. Herkes yaşamında sevgiye ve sıcak bağlılığa ihtiyaç duyar, sahip olmak çok zor değildir. Gerektiği gibi doğru adımlar atıldığında siz de ihtiyacınız olan sevgiyi ve bağlılığı kazanabilirsiniz.

İkili ilişkilerde genelde kişiler kendi istek ve ihtiyaçlarını karşı tarafa söylemezler. Partneriniz ya da iletişimde olduğunuz kişinin ne düşündüğünü anlayabiliyorsanız aklınızda karışıklık oluşmaz ve dengeyi sağlayabilirsiniz.

erkek-kadina-neden-baglanirErkeğiniz sizi neden sevmeli ve neden bağlanmalı? Sevgisini göstermiyorsa şüpheler oluşur. Bir çok kişiye sorulsa “beni sevse anlardım” diyebilir. Üstelik insanlar genelde karşılarındaki kişinin aklından geçeni tam olarak anlayamıyor, belki de anlamak için yeterli çabayı göstermiyor… Bu sebeple değilmidir kadınlar için söylenen “kadınlar anlaşılmaz” ya da erkekler için söylenen “hiç bir zaman ne düşündüğü tam olarak bilinemez” söylemleri…

Hayal kırıklığı yaşamayı istemiyorsanız ya da sevgi konusunda tereddütler yaşıyorsanız kadinlarsitesi.com olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bir çok kişi kendi ideallerine, karşısındaki kişide bulmaya çalışarak ulaşmak ister. Sonuçta ise karşı tarafın beklentileri ve ihtiyaçları göz ardı edilir ve hayal kırıklıkları yaşanır. Erkekler; çok yakın arkadaş olabildikleri, mükemmel aşık aynı zamanda güvenebilecekleri sadık bir eş arayışındadırlar. Bunları bulabildikleri kadına da bağlanırlar.

Genelde kadınların, güven duyabildikleri ve aynı duyguları paylaşabildikleri arkadaşlıklara ihtiyaç duydukları düşünülür. Oysa ki erkekler de aynı değerlere önem verirler. Uzun soluklu ilişkiler arkadaşlık ile başlar ve zaman içerisinde elde edilen duygu birikimleriyle güçlenir. Bu yüzden ilişkiniz de partnerinizle sohbet etmeye önem vermelisiniz. Sohbet edemediğiniz, hiç bir paylaşımınız olmayan birisiyle evlenmeyi düşünmemek daha doğru olacaktır.

“Bir kadınla erkeğin kalitesini kavga anlarında anlarsınız” demiş Goethe. Bir diğer söz de “hayatınıza kattığınız kadınlar taraçalarınızdır, her seferinde manzaranızı zenginleştirir ve özelleştirir. Annenizle başlayan ve sizi büyüten büyüleyen kadınlar” diyerek dökülüyor Can Dündar’ın kaleminden.

Aslına bakarsanız erkekler de büyür ve büyütürler. Öyleyse taraçalardaki çiçeklere ne zaman ne kadar su verileceği bilinirse, Babil’in Asma Bahçeleri’nden çok daha güzel bahçelere sahip olnması mümkündür.

Kadın ve erkeğin ait olma ihtiyacı… ilişkide körüklenen duygular ile oluşan tatlı telaşlar, karşılıklı tatmin eden ilişki çiftleri cinsel olarak da güçlü kılar ve güveni sağlamlaştırır. Arkadaşlarınızla birlikteyken objektif olabiliyorsanız aynı şekilde onunla birlikteyken de özen göstermeye çalışmalısınız. Aşkta onun yaşam amacı olmanızı engelleyen neler olabilir? Sizi özlemesini istiyorsanız bunun için gerekçeleri nelerdir? Sizi neden seçmeli?

Eğer bir film izlerken aynı yerde onunla aynı duyguları hissedip de espriyi yakalayabiliyorsanız, ilişkiniz rayında devam ediyordur. Yoğun geçen bir gün sonunda zekice ve hoş espriler ile hayatınızı keyiflendiren bir eşe sahip olmak sanıyoruz herkesin hayalidir.

Öfke kontrolünde başarılı olabiliyor musunuz? Her türlü ilişkiyi yıpratan bu öfke patlamaları, duygusal iniş çıkış kontrolsüzlüğüdür. Siz de kendinizdeki olumsuz yönleri görmeye çalışıp düzeltme yolunda çaba gösterebilmelisiniz.

Dış görünüş her ilişkide her daim önemlidir. İlk zamanlar ilgisini çekebilmek için gösterilen bakım çabaları aynı şekilde devam etmelidir. İlişki rayında gidiyorken de kendinize aynı özeni belki yenilikler düşünülerek daha fazla göstermelisiniz. Monotonluk sıkıntı verir ve tehlikeli olabilir.

Genelde erkeklerin aklı  karışıktır. Bazen düşündükleriyle söyledikleri farklı olabilir, bunun karşılığında kadınlardan düşündüklerinin anlaşılmasını bekler hatta isterler. “Seninle aynı dili konuşmuyoruz” gibi çıkışları da oluyordur, sözlerindeki ince ayrıntıların anlaşılmasını beklerken. Zaten tüm insanlarca söylenen her söz doğru ifadelerle anlatılsa ve doğru algılansaydı dünyada sorun olmazdı. Bunun sebebi ise herkesin beyninin algılamasının farklı oluşudur. Bir erkek ilk evliliği olumsuzluklarla geçmiş ve ayrılıklarla sonuçlanmış ise sonraki birlikteliğinde zamana ihtiyaç duyabilir. Ters ve aksi olduğunu düşünebilirsiniz, öyleyse duygulardan emin olmaya çabalıyor olabilir, güven duymakta zorlanabilir. Kimse baskı ile karşılaşmak istemez, baskı uzaklaştırır. Erkekleri sıkıntıya sürüklememek ara sıra mesafeli davranmak duygularından emin olması ve sizin de bunu görebilmeniz için iyi bir fırsat olacaktır. Mesafeli olduğunuzda erkek kendini özgür hissedecektir ve bu süreçte gelirse sizindir, gelmiyorsa zaten hiç sizin olmamıştır.

PAYLAŞ
Erkekler Kadınlara Neden Bağlanır Konusuna 8 Yorum Yapıldı
 1. zeynep dedi ki:

  Sevgili ela arkadaşım senin adına gerçekten çok üzüldüm. Aynı durum benim başıma gelse yıkılırdım heralde. Bende sevgilimle ilişkiye girdim. Ama daha sonra sevgilim çok değişti önceleri sadece iki sevgili normal seyirde devam ediyordu ilişkimiz. Sonra hayatının merkezine geldim. Herşeyde ben varım çok mutluyum evlilik hazırlıkları yapıyoruz. Umarım seninde ilşkin yoluna girer.

 2. tanem dedi ki:

  kesinlikle doğru bir yazı…helede son satırlar..yeri gelince serbest bırakmasını bilceksin sıkmıycaksın… onu çokta anlamaya çalışmamalı aslında.yoksa onu sıkar daraltır kendinizden uzaklaştırırsınz.kız dediğin biraz çekmeli kendini.özletmeli..inanın bende ilk zamanlar çok sıktım bunalttım durmadan nerdesn neden aramadın gibi klasik laflarla..ama inanın hepsi boş..erkeğiniz helede benimki gibi ağır biriyse hiçmi hiç hoşlanmaz çoçukça hareketlerden:) kız dediğinde ağır olmalı hanım olmalı ve en önemliside kibar olmalı erkeğine…ksıkanmalı ama yerinde zamanında…herşeyi sorun etmemeli bunaltmamalı.vs vs:) baya uzun süren ilşkimden sonra anladım bunları:)

 3. salih dedi ki:

  Bana yardımcı olacak birileri var mı

 4. kemal dedi ki:

  Bende de ayni sorun yeni evliyim esimmle bi yere ciksam sanki tüm her kes ona bakiyormus gibi bana geliyo onu cok seviyom cok ta kiskanimyom tamamen piskolojim bozulmus durumda.
  Ne yapmam gerkiyo acaba delimi olumm…

 5. semiha dedi ki:

  ben derimki gökhan sende aynısını yap onun yanındayken bi kza selam ver bak sana kız tavsiyesi ama yinede sen blirsin o seni kıskanırsa emin ol bidaha senin yanındaken erkeklere slm vermez konuş onunla sen yaprsan ben de yaparım de ama kaybetme tehlikesi varsa bırak herşeyi akışına ama fazla da yüz verme.

 6. gökhan... dedi ki:

  ben çok ama çok kıskancım dikkat güwensizlik değil kıskançlık kız arkadaşımın bi erkeğe selam vermesini bile isteiyorum bazen bana saygı duyuyor ama çok baskı yapıyorum ben hastamıyım neyim napmam gerek ya :O

 7. hasmin dedi ki:

  ela sevgı arkadasim keşke girmeseydin ama girmışsin bıkere.nekadar erkekler istesede hatta nevarkı evlenecegiz zaten deselerde aslında gerçekten bana gore karşi tarafin bunu istememesini ısterler.bunun yanlış olacaginı onlara söylenmsini beklerler.ancak bu düşüncelerle degerlı olabılırsin ona hata yaptıgını ve pişmanlık duydugunu soyle ve bişeyler yasadıgın ıçın senınle evlemeye mecbur hissettırme onu ve biraz uzak dur derim düşünsun bıseyleri.

 8. ela sevgi güneş dedi ki:

  bn sevgiliml ilişkiye grdim grdkten sonra bana sguk davrandı onu tkrr nasıl bağlıyabirim kendime acilllll

Sayfa başına git