Erkekler Ne Zaman Aldatmaz

Erkekler ne zaman aldatmaz….

Bunun cevabını bulabilmiş bir kadın varsa…onunla tanışmak isterim…!
Hatta bunun cevabını bilen bir erkek bile yok bence…!

Binlerce defa konuştuk bu konuyu, defalarca ahkam kestik… bir sonuca ulaşabildik mi? Hayır hiç sanmıyorum…
Şimdi bu yazı bu konuda bir sonuca ulaştıracak mı bizi… Keşke…!

Erkek- kadın faklılıkları, biyolojik getiriler, şunlar bunlar… o kadar çok etken (bahane) var ki buna, hangi birinden bahsetsek acaba…?
Hangi biri bu sarılamayan yaralara ilaç olabilir…!

Mutlu bir beraberliği olan erkekler, deliler gibi aşık olan erkekler, beraber olduğu kadını büyük emekler sonucunda elde etmiş erkekler bile, bu kadınlara ihanet ediyor..
Yalansa, yalan deyin beyler…!
Erkekler için bahaneye çok ihtiyaç yok aslında ama onlara sorarsanız en başlarda sıraladıkları bir kaç şey var elbette…
Kendime güvenimin yerine gelmesi için…
Hayatımdaki kadın çok dırdırcı olduğundan…
Beni zaten kıskanıyor, bari yapayım da boşa gitmesin…
Seks hayatımız çok monoton…
Uzun süre ayrı kaldık, benimde ihtiyaçlarım var…
Çok sarhoştum…
Bilmiyorum, oldu işte…
Duygusal bir şey değil, ben seni seviyorum…

Yukarıdakilerden hangisi içimize soğuk su serper…?
a.Hiçbiri
b.Hiçbiri
c.Hiçbiri
d.Hiçbiri

Zaten aslında öne sürülen sebeplerin geçerliliği değil, ne kadar acıttığı… Nasıl hayal kırıklığına uğrattığı, uğrunda vazgeçilmesi göze alınan şeyler, yaşanan onca şey, verilen onca emek…
Beyinlerine girip sorgulamak istiyorum… gerçekten ne düşünüyor ve hissediyorlar o sırada…?
Düşünme… daha doğrusu mantıklı düşünme mekanizmaları bir anda yok oluyor… ne büyük bir lüks…!
Bu lüksün sebebi de kadınlar aslında, bunu da kabul edelim. Biz kadınlar onların bu lüksünü destekleyici halimizden vazgeçmediğimiz sürece, şikayet etmeye ne hakkımız var…!
Erkekleri anlamak, onları daha çok mutlu etmek için okuyoruz da okuyoruz… çabalıyoruz da çabalıyoruz…
Bilmem hiç şöyle bir erkek ile karşılaştınız mı ?….elinde kadınlar, ilişkiler, kadın ruhu falan gibi bir kitap olsun…
Etrafındaki erkeklerden “kılıbık” damgası yeme riskini göze alabilecek bir erkek gördünüz mü ki, okuyanı göresiniz…?

Belki bu yazı erkeklerin hoşuna gitmeyecek… zira kimseyi övmek ya da yüceltmek değil niyet…
Sorgulamadan duramadıklarımız listesinde baş sıralarda olan bu soruyu bir defa daha yazmak istedim…
Ama şu kadar cümle kurdum, hala “neden” yok ortada…
ÇÜNKÜ ASLINDA bazen gerçekten HİÇ BİR NEDENİ YOK…!
Evet, acı ama bu bir gerçek…
Eğer reenkarnasyon var ise, tek dileğim “erkek” olarak gelip en azından “hmmm demek bu yüzden böyle davranıyorlarmış…” demek…!
Papatya SOMER

PAYLAŞ
Erkekler Ne Zaman Aldatmaz Konusuna 30 Yorum Yapıldı
 1. sayer dedi ki:

  bende aldatıldım 2 yıllık bi ilişkimde daha yeni ve üstelik 2 ay sonrada ilişki yaptılar eski sevgilisiyle aldattı beni 3 ay çıkmışlardı kızın ilçede konuşmadığı erkek yokmuş acaba pişman olur mu beni aldattığı için ??

 2. çağtay yalçın dedi ki:

  Öncelikle merhbalar adım çağtay benim 1 buçuk senelik bi ilişkim var ve dewam ediyor ben sevgilimle mutlumuyum ewt kısmen ama size sunu diye bilirmki mutluk güven ınanmak herzmn ilişkilerde çok ama çok önemli konudur ben bu suredir sevdigim kızı asla aldatmadim ve ona hep deger verdim karşılıgında hep degersiz yerine duştum önemsiz yerine çok aşırı kavga ediyoruz ama ben bi kez bile olsun onu aldatmayı duşunmedim nedenmi seviyorum sevginin yanı sıra aşıgım ona ama olurki dedi ztn sevgim azaldı diye sonrada sinirle dedim de aynı şekilde olursa olsun çıkmaya dewam ederiz ve yine aldatmam ama sogurum ewt simdi siz kadınlar biraz kendinizi duşunmek ve erkeklerı önemsiz göremekten vazgeçin çunki siz peşinizden koşturdugunuzu sanıyorsunuz ama oo erkegin sevgisini ve aşkını kaybediyorsunuz oo erkek ztn sizi seçmiştir başkasını görmez neden aldatsıznkı ama sizler ay peşimden koşsun ben zorlu kızım önemsiz yere koyımda peşimden gelsin demeniz onu her zmn ve herzmn belli bi sure sonra sizi birakmasını sogumasını ve sizden uzaklaşıp başka onu sevicek ona deger vericek birileri aramaya kalktıgında siz aldatıyor beni diyorsunuz halbuki size okadar kendinden bi parça koparak vermişki onun degerini anlamadıgınız için sizi istemez olmuş ve bu yuzden sizi tercih etmesindense mutsuz olmasındansa beni mutlu edicek huzurlu olucagım arkama donup gittigimde onun hıç bişey yapmıcagını bilicem biri olsun ister ve kadınlar siz erkekleri okadar kuçuk duşunuyorsunuz duygusuz önem vermeyen sizi aldatan ama halbuki butun suç sizde erkeginizi elinizde tutmayı bilin eger seviyorsanız ve aşıksanız erkekler sadace yanlız öenmsiz kuçuk duşuruldugunu hissedince başkarını ister yanı sizin deyıminizle aldatırr ?

 3. kuzey dedi ki:

  bu yazı gerçekten çok gereksiz ve zayıf zihinleri etkileyecek güçte olduğundan çok tehlikeli … bu yazı bi bakıma iyiki yazılmış yoksa altlarına yazılan güzel yorumlardan mahrum kalırdı genç beyinler hepsi diyemem ama içlerinde öyle yorumlar var ki kesinlikle okunmalı değerli düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim hala bu kadar saf ve olağan üstü duygular taşıyan kardeşlerim olduğu için mutluyum huzur ile yaşayın :)(:

 4. gamze dedi ki:

  papatya hanım tb ederm erkekleri ne güzl anlattıız 🙂

 5. rehber dedi ki:

  bence aldatmayan hatta aldatmanın yanından geçmeyen erkek çoktur biri de benim eşim olmak üzre
  erkek kendini aşmışsa sevgi açlığı ya da sürekli beğenilme ihtiyacı duymuyorsa eşi tarafından sürekli aşağılanmıyorsa
  huzurlu bir evi ailesi varsa
  az konuşan çok gülümseyen bir eşi varsa aldatmaz

 6. Ezgi dedi ki:

  Aldatmayan erkek yoktur!

 7. Tuğçe dedi ki:

  Erkek doyumsuz bir varlıktır, bu yüzden hep hazımsızlık çeker.Öyle ki artık durma noktalarını bile bilemezler.Üzülmesi gereken bir durum da onlar suçu karşı cinse atıp kendilerini rahatlatmaya çalışmalarıdır .Ne kadar yazık!

 8. yunus dedi ki:

  bence tek sebeb sadakatsizlik…

 9. Merve karacan dedi ki:

  Ne kadar kafa yoruyosunuz bir arkadas cozmus hala dusunuyorsunuz ALLAH yolunda olan biri aldarmaz dovmez cunku haramlardan kacar cunku Rabbimden korkar eger aldatirsa ahiretteki kadinin yada erkegin ondan isteyecegi hak var cehennem var dininde olani secerseniz mutlu olursunuz eskiden neden kimse aldatilmiyormus cunku dinimizin getirdiklerini yapiyorlardi simdi ise kizlara bakin nrdeyse hic giymicek gibi sortlar giriyo erkek dogasida cinsellik olduguna gore elbette baska sey dusunmez once kizlar kendini duzeltsin ama tabiki yine din yolundaysa gozlerini kapatir bakmaz harama simdi karar sizin

 10. umut dedi ki:

  erkek ve kadınların birirbirlerine ihtiyacı varır erkek ve kadınların genleri farklıdır yüzde oranına bakmak gerek erkekler yüzde 90 mutlu bir beraberlik ilişki kadınlar yüzde 90 mutluluk yüzde 30 ilişki o zaman olmuyo genler cakışıyo fark burda anlamak isteyen anlar eşiktlik ne bu dünyada nede öbür dünyada vardır kimse kendini kandırmasın en güzeli sadakat artı mutluluk demek genleri unutmamak lazım

 11. bilge bilir dedi ki:

  ayrıca erkekler nezaman aldatmazlar?? sorusunun cevabını bir kadın bulamaz ancak tahmin eder. çünkü ne kadın erkeğin ne de erkek kadının içsel benliğini tam olarak anlayamaz. (anlamamalıdırlar da)
  benim tahminim ise bence erkeğin içinde doğru ve sağlıklı bir “sevgi” varsa ve cinsel anlamda yeterli derecede tatmin oluyorsa, bu süre zarfında aldatmayabilir, bu zaman uzun sürmeyedebilir, bir ömürde sürebilir..

 12. bilge bilir dedi ki:

  yukardan bi arkadaş “Neticede 1 hatun 10 erkeği karşısına dizer , 1 erkek 10 kızı dizemez” demişş zaten sorun burda, hemcinsimden birinin kur’uyla 10 erkek birden yoldan çıkar 🙂 yoldan çıkmak, nefsine hakim olamamak yada olmamak sorun.. hormonlarımızı, biyolojik yapımızı düşünürsek erkeğin işi zor gerçekten, ama “hata” iki tarafada mahsusdur, kadında erkekte hata yapabilir. sonuç olarak hayvanlarla aynı içgüdüye sahibiz ama insanlık şurda başlar: sana yapılmasını istemediğin birşeyi sen yaptığında ne kadar vicdan azabı hissedebiliyorsun?

 13. elif dedi ki:

  söylediklerinize tamamen katılıyorum sonunda neleri kaybetiklerinin farkında oluyorlar amaa çok geç artık

 14. Arife dedi ki:

  Aldatmak nedir ki sizce ? önce bunu bilmek gerekir .. mesela bana göre ben hariç bşka birine kötü gözle bksa , onun hkknda kötü düşnse beni aldatmıs olarak sayarımm .. çnkü sevgili ve ya eş dediğin sana sadık olmalı .. önünden açık saçık bi kız geçrken gözlerini çevirmelii .. erkek dediğin frklı olmalıı .. eğerki bkrsa kötü düşnrse o da herkes gbi olmaz mı? bi farkı klmaz .. kızların bkış açısyla erkeklerin o kdr farklı kii .. mesela kız eğer cinsel anlmda düşnürse o zaten orospudurr .. ama erkek cinsel anlmda düşnrse şerefsiz ,adi , köpek değil midir ? neden kmse şerfsiz olrk grmüoda kzlr orospu olrk görülüo ? kim ne derse desin erkek olmak hayata 1-0 önde bşlmktr bncee ..eğer sevgilin yoksa bakk arkadş bişy diyemem ama varsa bi sevdiğin ona sadık olmasını bileceksinn ..

 15. PINAR dedi ki:

  platonik sevgi besleyen biri
  aldatıyorsa bence bu durum sadakatsizliktir seven insan zaten aldatmaz aldatmamalıbence

 16. ERSAN dedi ki:

  ALDATMAK EVLİLERİN SORUNU.BEN BEKARIM HİÇDE EŞİMİ ALDATTIGIMI DÜŞÜNMÜYORUM.SADECE ERKEKLER ALDATMIYOR.ALDATMA EVRENSEL VE KADIN ERKEK AYRIMI YOKTUR.

 17. hasan huseyın dedi ki:

  her 3 dakıkada aklından cınsellık gecıren yuce varlıklar,bız degılde kadınlarmı aldatacak hıııı?

 18. yazgülü dedi ki:

  BENCEDE HER ERKEK ALDATMAZ DİYORUM BEN 25 YAŞINDA BİR BAYANIM 10 SENELİK MUTLU BİR EVLİLİĞİM VAR HERŞEY İLK GÜNÜNKİ GİBİ GERÇKTEN BENİ MUTLU ETMEYİ BİLİYO BEN BİLİYORUM Kİ GERÇEKTEN BENİ SEVİYO TEKRAR DÜNYAYA GELSEM ON KERE GELSEM YİNE SENLE EVLENİRİM DEDİ BANA AYNI ŞEKİLDE BENDE TEKRAR DÜNYAYA GELSEM ONLA EVLENİRİM ÇOK FEDAKARLIK ETTİM AMA BAYANLAR GENELDE HEP FEDAKAR OLAN TARAFTIR AMA BEN BAŞARMIŞIMDIR İNŞ ALLAH HERKEZE BÖYLE EŞ BÖYLE MUTLULUK SAADET VERSİN SADECE BURDA PAYLAŞMAMIN NEDENİ ALDATMAYAN ERKEK OLDUĞUNU GÖSTERMEK….

 19. büşra kaya dedi ki:

  heyer o erkek gerçekten seviorsa aldatmaz bence her erkeyin kanında aldatma şeyi vardır yaniiii….

 20. serkn dedi ki:

  size katılıyorum bu kuran-ı kerimdede isbatlanmıştır hayatında hiç harama bakmamış kadın hiç harama bakmayan erkekle yine aynı şekilde harama bakmayan erkek harama bakmayan bir kadınla evlenir. size bir olay anlatıym bir çift var adam sarraf ve hanımı evde yanlız kalıyor haliyle kadın eve su sipariş ediyor ve su geliyor suyu getiren adam kadının elini tutuyor hemen kadın suyu bırakarak eve kaçıyor ve kapıyı kitliyor akşam eve kocası gelince bu durumu anlatıyor adam diyorki bugün bi kadın bileziklerini bana taktırdı bende müşteri diye kıramadım diyor yani kocası başkasının karısının eline dokunmuş sucu da sarraf adamın karısının eline dokun muş kısas kısas yani bu kuranda sabitlenmiştir

 21. Allahın kulu dedi ki:

  Allaha inanan insan kadın veya erkek olsun asla eşini aldatmaz.Müslüman demek kendinden emin olunan kişi, güvenilir kişi,esenlik barış içinde olan kişi demektir.Bayanlara önerim Allaha inanan erkeklerle dindar erkeklerle evlenmenizdir.Evlilik olmadan ilişkiye giren tüm kadınların aldatılacağı aşikardır.

 22. deniz dedi ki:

  Güzel kadınları aldatmazlar herhalde:)d

 23. DENİZ dedi ki:

  erkeklerin genetiğinde var aldatmak.tek eşliliğe ters cinsler.illa sarışını esmeri kumralı olacak.1 kadın her kılığada girse gene de değişiklik isterler.bence kadınlar o kadar uğraşıp kendini yıpratmasın.birazda erkekler bizim için değişmeye uğraşsınlar.kısasa kısas;)

 24. candan dedi ki:

  Katılıyorum her erkek aldatmaz…

  Ama aldatsa da yukarıda sayılanlardan biri geçerli bir sebep olabilir bence.

 25. Furkan ERDİS dedi ki:

  Ahh erkekler vah hatunlar,
  Karakteri kalitesiz her insan her sekilde karşısındaki leri , yanındakileri aldatabilir .
  Hele ki suan ki dönemimizde bizden değil kendi cinsimizden korkmalisiniz . Neticede 1 hatun 10 erkeği karşısına dizer , 1 erkek 10 kızı dizemez . Ablanın bir göz kırpmasına bağlı . Sorunu kendinizde ararsanız bizi mutlu etmiş bunun yanında sizde mutlu olmuş olabilirsiniz .

 26. Anonim dedi ki:

  Bu yazıları okuyacak kızlara gerçekten acıyorum. Onların beyinlerini gerçek aşk yok diye yıkıyorsunuz. Belki de sizin yüzünüzden sevdiklerini bırakacaklar. Aşk cinsellikten ibaret değildir. Erkekten erkeğe kesinlikle değişir. Ergen mantığıyla hareket etmeyin.

 27. kirikkalp dedi ki:

  Her erkek aldatmaz .Bir insanda kisilik,karakter yoksa bence aldatir.Bir insan sevgiyi,saygiyi,huzuru bir iliskide kaybetmemis surduruyorsa iki tarafli olarak ,iki tarafta aldatmaz bence

 28. Eylül dedi ki:

  Ayrıca nedensiz aldatma çok saçma sebepsizsonuç olmayacağı gibi.Nasıl ki çocuğun olması için bir ilişki gerekirse aldatma içinde bir sebep amaç olmalıdır…

 29. Eylül dedi ki:

  Benim babam 2 evlilik yapmış ikisinde de aldatma söz konusu bile olmamış aldatmayan erkek yoktur falan bunlar boş laflar kişilik sahibi olmayan kadın erkek hiç farketmez aldatır.Evlilikte,nişanlılıkta en önemli etken huzurdur güvendir bir insana huzur veriyorsanız ve size güven duyuyorsa sevginizi de sıkmadan gösteriyorsanız zaten dışarıya yönelmez.

 30. KENAN dedi ki:

  Papatya hanım siz bayağı çekmişiniz biz erkeklerdenki bu kadar kan kusuyorsunuz siz böyle genelleyerek konuşamanız çok gereksiz ve yanlış bence insanları yanlış yönlendiriyorsunuz. Aldatmayı kesinlikle savunmuyorum en büyük ahlaksızlık aklınıza gelen en kötü sözlere layıktır aldatan her insan ki sadece erkek aldatmaz. Böyle yazarak tüm erkekleri zan altında bırakmanız hiç doğru bir davranış değil.

Sayfa başına git