Estetik Ben aldırma

Her insanda normal şartlarda ortalama on adet ben olması gayet doğaldır. Bu sayının üzerinde benlere sahip olan kişiler estetik açıdan fazla benleri aldırma isteği duyabilirler. Ancak halk arasında dolaşan yanlış bir kanı ben aldırmak isteyen insanları tedirgin etmektedir. Söylentilere göre benlere bıçak değmesi benleri azdırdığı ve kötü hastalıklara sebep olduğu kulaktan kulağa yayılır. Ancak bu söylentilerin bilimsel açıdan bir gerçekliği yoktur.

Ben aldırmak isteyenlerin bir diğer sıkıntısı ise, beni aldırdıktan sonra iz kalıp kalmayacağı konusudur. Burada önemli olan benin nerde olduğudur. Çünkü alınacak olan benin bulunduğu bölgeye göre iz kalıp kalmama riski değişmektedir. Örneğin, yanak ortası, burun sırtı ve burun ucu, omuz, kol ve bacaklarda, eklem üzerlerindeki benleri aldırırsanız buralarda iz kalma ihtimali daha yüksektir. Ancak göz kapakları, boyun gibi bölgelerde olan benleri aldırırsanız buralarda iz kalma ihtimali daha düşüktür.

Ben Aldırma Sonrası Bakım
Benlerinizi aldırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Ameliyat sonrası bu hususlara dikkat etmeniz iz kalması ve kimi riskleri ortadan kaldırmak adına büyük önem taşır. Ben aldırma estetiğinden sonraki bakım süreci 2 ye ayrılır. Bunlardan ilki ameliyat izini en aza indirmek, ikincisi ise oluşması muhtemel bazı riskleri önlemek.

Benler alındıktan sonra iz kalmaması için bazı kortizon içeren kremler, silikonlar ve jel tabakalar kullanılabilir. Bu uygulamalara başlamak için yaraların iyileşmesini ve dikişlerin alınması ya da erimesini beklemeniz gerekir ve ortalama 3 ay kadar bu bakımlara devam etmeniz gerekir.

Silikon jel tabakalar, ben aldırma sonrasında yaraların kızarıklıklarının ve sertliklerinin daha çabuk geçmesini sağlar.

Ben aldırma estetiğinden sonra 4 gün bölgeye su değirmemeniz gerekiyor. Bu 4 gün içinde pansumanlarınıza da düzenli olarak devam etmeniz gerekiyor. Dikişler eğer kendiliğinde eriyen dikiş değil de sonradan alınması gereken dikişler ise ortalama 1 ila 2 hafta içinde dikişlerinizi aldırabilirsiniz. Vücut bölgenizdeki benleri aldırmış iseniz dikişlerin alınması için biraz daha fazla bekleyebilirsiniz, ancak yüz bölgenizdeki benleri aldırmış iseniz daha erken bir zamanda dikişlerinizi aldırabilirsiniz. www.kadinlarsitesi.com

Ben aldırma estetiği sonrasında güneşe çıkmanız gerekirse güneşten koruyucu faktörlü kremler kullanmanız gerekir.

Lazerle ben aldırma tedavisi

Lazerle ben aldırma tedavisi, yüzünüzde ya da bedeninizde doğuştan veya sonradan oluşmuş olan benlerin lazer teknolojisi vasıtasıyla alınarak, ilerde oluşabilecek kanser riskini ortadan kaldıran bir ben alma yöntemidir.

Yüzünüzdeki benler ya da lekelerden lazer ışınları sayesinde acısız olarak kurtulabilir ve kısa sürede normal hayatınıza dönebilirisiniz.

Lazerle ben aldırma tedavisinden sona herhangi bir pansuman işlemleri gerekmektedir.

PAYLAŞ
Estetik Ben aldırma Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Başar dedi ki:

  Burnumun ucunda fiziksel olarak kötü duran ve beni çok rahatsız eden ben var. Rengi tam siyah değil. Hafif et beni gibi. Çok dikkat çekiyor. Görenler burnundaki ne diye soruyorlar. Bu da canımı çok sıkıyor. Bunu aldırsam iz kalır mı acaba. Lütfen yardımcı olur musunuz?

 2. ayşegül dedi ki:

  benimde burnumun üstünde ve burnumun yanında ve yanakta var en çok burnumn üstündekinden rahatsız oluyom herkes burnumn üstündekini soruyo en çok o burnumn üsütündeki beni herkes çok dikkatli bkyo bende bundan rahatsız oluyorum ücreti yazsaydınız iyi olurdu !!!!!

 3. Alexis dedi ki:

  ben geçen hafta eskişehir osmangazi tıp fakültesinde plastik cerraha 4 tanesini aldırdım.3 ay bekleyip iz kalma durumuna bakacam.fazla iz kalmazsa tekrar gidip alayını aldırcam.ameliyattan sonra çıkmaya dewam ediyo.bende savaş açtım benlerime:)..tüm masrafları SSK karşıladı.küçük iz kalacak ameliyat sonrası bakım için contractubex adlı bi jel yazdılar.zar şeklinde cildi kaplıyo.tek sorun kaşıntı yapıyor.sorular için ………….. dan sorabilirsiniz

 4. ryya dedi ki:

  yani evet ücret yazın ücreti hariç herşey yazıyo lütfennnnnnnn :SSSS :///////////

 5. SANANE dedi ki:

  BİZ SİZE NEYİ SORUYOZ Sİ BİZE NEYİİİİ DİREK ÜCRETİ YAZINNN ALLAH ALLAH YA

 6. MERAL dedi ki:

  MERHABA BU KONU HAKKINDA DAHA FAZLA BILGIYE IHTIYACIM VAR HANGI HASTANEYI TERCIH EDEBILIRIM YUZUMDE MERCIMEK TANESINDENDE KUCUK BENLERIM OLUSTU 7 TANE KADAR AMA DEDIGIM GIBI KUCUK AMA COK RAHATSIZ OLUYORUM LAZER ILE ALDIRMAYI DUSUNUYORUM . UCRET KONUSUNDADA BENI AYDINLATIRMISINIZ.

Sayfa başına git