Ev Temizliğinde Devrim Yaratacak 3 Sihirli Güç

Bir evin hiç bitmeyen, tükenmek nedir bilmeyen işidir temizlik. Biz yaptıkça hep daha fazlasını ister durur. Temizlenmeyen fayans araları, bitmek bilmeyen tozlar, inatçı kirler, kireç kalıntıları daha neler neler… Şuan biliyorum ki bu yazımı okuyan hanımlar birer ah çektiler bile. Bende sizler için hayatınızı az da olsa kolaylaştıracağını düşündüğüm temizlik de kullanacağınız bir kaç ip ucu vermek istiyorum.

1.Şampuan kullanın.

Evet yanlış duymadınız şampuan artık yalnızca saç temizliğinde değil ev temizliğinde de özellikle cam ve ayna temizliğinde kullanılan harika bir maddedir. Kremsiz ve ya bir bebek şampuanını alıp ılık su dolu kovanıza az miktarda koyup mikrofiber bir bezle cam ve aynalarınızı silin. Bakın bakalım sonuç nasıl olacak. Bu yöntemi bizzat kendim de uyguluyorum hanımlar o nedenle denemeden geçmeyin derim.

2.Cif-Poşet

Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan bir temizlik yöntemini de bu temizlik hileleri arasına almadan geçmem olmazdı elbette. Pek çoğunuzun duyduğunu ve kullandığını biliyorum ancak duymayanlar için bir de ben duyurmak istedim. Çünkü cif-poşet ikilisi adeta bir devrim niteliğinde kim bulduysa Allah razı olsun.

Nasıl uygulayacağız diye soracak olursanız çok basit hanımlar. Uygulamak istediğiniz alana bu arada cif-poşet uygulamasını hemen her yerde uygulayabilirsiniz özellikle çaydanlık, ankastre ocak davlumbaz, musluk başlıkları, pimapenler gibi işte bu alanı belirleyin bir miktar cif dökün sonra elinize temiz bir poşet geçirip güzelce silin. Duruladıktan sonra gördüklerinize inanamayacaksınız.

3.Ketçap-Mayonez dökün.

Şimdi diyorsunuz ki temizlik yapacaktık iyice batacak ortalık. Hayır hayır batmayacak hanımlar. Burada size tamamen bir hile sunacağım ki emin olun bu hileyi çok az kişi biliyordur.

Ketçap ile kararmış bakır kaplarınızı parlatabilirsiniz belki bu hileyi bilenler vardır. Peki mayonezi temilk esnasında hiç kullandınız mı? Hani mesela parlaklığı giden çelik kapılar olur ya işte oraya bir miktar mayonez döküp silin nasıl parladığını göreceksiniz. Mayonez harika bir parlatıcıdır.

Ayrıca çocuklarınızın duvarda bıraktığı boya kalemleri çiziklerini de mayonezle silip duvarda çiziklerden eser kalmadığını göreceksiniz. Bir miktar mayonezi duvarda çizilen yere döküp hafif ıslak bir kağıt havluyla silin tertemiz olacaktır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git