Ev Yapımı Siyah Nokta Maskeleri

Ev Yapımı Siyah Nokta Maskeleri
Siyah noktaları hepimiz kafamıza takarız ve onları sıkarak çıkarmaya çalışarak cildimize zarar veririz..Doğal yollarla hazırlayabileceğiniz bu maskeyi mutlaka deneyin..

Siyah noktalar yok edilmedikleri süre içinde hem kötü göründükleri gibi hemde içlerine mikropları hapsederek sivilce oluşumuna da yol açabilir..

Kusursuz bir cilt elde etmek istiyorsanız eğer size doğal yollarla hazırlayabileceğiniz farklı maske tarifleri vermek istiyorum..

Patatesle siyah nokta maskesi

Rendeleyip hazırladığınız karışım siyah nokta oluşan bölgelere düzenli olarak uygulandığında siyah noktalarınız yok edecektir..

Malzemeler:

2- 3 tane patates
4 – 5 damla limon suyu
1 tatlı kaşığı bal

Patatesle siyah nokta maskesi nasıl hazırlanır

Öncelikle cildinizi temizleyin. Patatesleri yıkayıp soyup rendeleyin ve bu rendeyi tülbent benzeri bir şeyden geçirin içine limon suyunu ve balı karıştırın..

Sırt üstü uzanın ve siyah noktaların olduğu bölgeye uygulayın ve 20 dakika kadar bekletin ve yüzünüzü durulayıp nemlendirin.. Haftada 1 kez bu uygulamayı tekrarlayın..

Not : Patates suyu (rendeleyip tülbentten geçirin) aynı zamanda düzenli olarak kullanıldığında kırışık engelleyici ve cilde ışıltı verir..

Bir başka faydası ise, göz altınızda oluşan koyu halkaların ve morlukların azalmasında önemli ölçüde yardımcıdır.. Yine rendeleyip suyunu pamuk yardımı ile göz altlarınıza uygulayabilirsiniz..
patates maskesi

Tarçınlı Siyah Nokta Maskesi

Bir çok şifası olduğu gibi cildiniz içinde çok yararlı olan tarçınla hazırlayacağınız kolay bir maske

Malzemeler

1 tatlı kaşığı tarçın

1 tatlın kaşığı limonun suyu

Siyah Noktalar İçin Tarçın Maskesi Nasıl Hazırlanır

Tarçınla limon suyunu karıştırın..İnce bir tabaka halinde cildinize ya da sadece siyah noktalı bölgeye uygulayın.. !5 dakika kadar bekletin ve yüzünüzü soğuk su ile yıkayın..

Sonuçtan memnun kaldıysanız sizin cildinizde başarılı sonuç verdiyse eğer, düzenli olarak haftada 1 kez cildinize uygulayın..
limon suyu tarçın

Türk Kahvesi ile Siyah Nokta Maskesi

Siyah noktalarınız için etkili bir yöntemde Türk kahvesi maskesidir..

Malzemeler

1 çay kaşığı Türk kahvesi

1 çay kaşığı şeker

1 çay kaşığı bal

Hazırlanışı

Bu 3 malzemeyi birbirine karıştırdıktan sonra hafifçe bastırarak yuvarlak hareketlerle yüzünüze uygulayın, fazla bastırarak yapmayın cildiniz tahriş olmasın..

İçinde bulunan Türk kahvesinin cildi canlandıran özelliği, balın, nemlendirici faydası ve şekerin de ölü derilerinizi temizlemeniz konusunda ayrıca etkileri olacaktır.. Bu peelingi haftada 2 kez uygulamalısınız daha fazlasını yapmayın cildiniz tahriş olabilir..
türk kahvesi maskesi

Not: Her maske öncesi gözeneklerinizi açmak için buhar banyosu yapmalısınız.. Sıcak su dolu bir kabın üzerine başınızı tutun ve havluyu başınıza tutun ve cildin buharlaşmasını sağlayın..

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git