Evde Basit Bir Uygulama İle Saç Bitinden Tek Seferde Kurtulun

Çocukları saç derisinin kaşındığından şikayet edince ebeveynlerin aklına gelen ilk şey saç bitidir, ve maalesef onlardan kolay kurtulmak pek de mümkün değildir.

Bit, son derece zor ve can sıkıcı olduğu için, bu bir korku haline geliyor. Aslında, bit kanatları olmayan, kanla beslenen ve son derece bulaşıcı olan küçük böceklerdir.

Yetişkinler bazen çocuklarının saçlarında bit bulabilirler ancak çocukları okula veya anaokullarına götürdükleri için genellikle onlardan muzdarip olurlar. Bit bitkilerinde tehlikeli değildir, ancak saçlı deride iltihaplanma ve kaşıntıya neden olabilirler.

Üstelik zamanında çıkartılmazlarsa süper hızlı çoğalırlar ve ciddi bir enfeksiyona neden olabilirler.

Piyasada çok sayıda anti-bit şampuanı var ve oldukça pahalı fakat etkisiz. Saçları tararken saatlerce zaman harcamanıza rağmen yine parazitleri arkasında bulacaksınız.

Bununla birlikte, şu ev yapımı çareler baş bitini neredeyse anında gidermenize yardımcı olacaktır!

İhtiyacınız olan malzemeler :

İçindekiler :

  • Bit tarağı
  • Ağız suyu (gargara)
  • Beyaz sirke
  • Duş bonesi veya plastik torba
  • Havlu

Talimatlar :

Çocuğunuzun başını gargara (ağız suyu) ile yıkayın ve saçları plastik torbaya veya boneye sarın. Ardından, birkaç kat daha örtün. Bir saat bırakın ağız yıkama suyu güçlü bir kokuya sahip olması nedeniyle bitleri uzak tutacak.

Ardından, kafaya sardığınız bone ve poşetleri çıkarın ve saçları beyaz sirke ile yıkayın. Bit yumurtalarını kaldıracaktır.

Saçları tekrar bir torba / şapka ile bir saat daha örtün. Daha sonra, şapka / boneyi çıkarın ve çocuğunuzun saçlarını bir kez daha normal bir şampuanla yıkayın. Saçları bir bit tarağı ile tarayın.

Daha iyi etkiler için, okula başlamadan önce çocuğunuzun saçlarını bir kez daha bir gargara suyunu bir şişeye koyup saçlarına püskürtün.

Bu tedavi inanılmaz efektler sağlayacak ve aynı zamanda çocuğun kan dolaşımına girebilecek ve daha ciddi sağlık sorunlarına neden olabilecek, bitkilere karşı tazmin edilmiş ürünlerdeki tehlikeli kimyasallardan kaçınacaksınız.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git