Evde Doğal ve Renkli Dudak Balmı / Parlatıcısı Yapımı

Bu tarifi aldıktan sonra bir daha asla dudak balmına veya parlatıcısına ücret ödemeyeceksiniz. Son yılların trendi olan organik akımı kozmetikte de yoğun bir şekilde fark ediliyor, hiçbir kimyasal içeriği olmayan pembe ve sağlıklı dudaklar için harika bir tarif ile devam edeceğiz.

Farklı gıda boyaları ya da besinlerden faydalanarak hemen hemen istediğiniz dudak parlatıcısına sahip olabilirsiniz. Ayrıca dudaklarınızdaki değişimleri 3. günden itibaren fark edeceksiniz.

Mevsim geçişlerinde veya kış aylarında çatlayıp kuruyan dudaklarınıza iyi gelecek bu balm aynı zamanda hafif bir renk ve ışıltı katacak kadar iyi bir karışımdır. Hazırlayacağınız dudak balmını boş bir göz farı kutusuna koyabilir, gerektiğinde cebinizde dahi taşıyabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler :

  • 2 Yemek kaşığı pancar suyu (veya gıda boyası 2 damla)
  • 1/2 Çay kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 1 Çay kaşığı vazelin
  • 1 E vitamini kapsülü

Verilen oranlarda tüm malzemeyi karıştırın ve fark kutusuna veya minik bir kutunun içine koyun bir kaç saat dinlendirin. İlk kullanımdan önce dudaklarınızı diş fırçası ile temizleyin.

Bu cildin arınmış olması ve daha iyi emilimi açısından şarttır, ayrıca gece yatmadan kullanırsanız bütün gece balm dudaklarınızda bakım yapacaktır. Her gün kullanabilirsiniz, 3. günden itibaren değişimi fark edeceksiniz.

Ayrıca aşağıdaki video da dudak balmı yapımı için size fikir verecektir.

 

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git