Evinize Ahşap Paletlerle Farklı Bir Dokunuş Katın

Son zamanlarda ev dekorasyonunda alışa gelmişlerin dışında daha marjinal fikirler, daha sıra dışı ürünler kullanılmaya başlandı. Hem geri dönüşüm hem de kendin yap adı altında aslında artık işe yaramayan plastik şişelerden, karton kutularda, merdivenlerden ya da mandallardan bunun gibi aslında kala gelmeyen ama yapıldığında da çok şık duran pek çok ürünü ev dekorasyonuna kazandırıyorlar.

Bugünde yine sizlere oldukça sıra dışı fikirlerin yer aldığı ama çok da hoş duran dekoratif ürünler paylaşmayı düşündüm. Bu ürünlerin özellikleri ise palet adını verdiğimiz tahtalardan yapılması. Hadi gelin birlikte bakalım bu paletlerden neler yapılabilirmiş. Belki sizlere de bir fikir oluşturup böyle bir dekoratif ürün yapmanıza ön ayak oluruz.

* Bahçe için bir köşe oluşturun.

teras

Ahşap paletlerin bulunması zor olmadığı gibi ekonomik açıdan da çok pahalı olmayan ürünlerden. Eğer bahçe ya da terasınız için doğal ama dekoratif bir köşe yapmak istiyorsanız bu fikir tam da size göre. Böyle bir paletin üzerine renk renk minderler döşeyerek, yumuşak yastıklar koyarak hem doğal hem de rahat edeceğiniz bir köşeyi bahçenize kazandırmış olursunuz.

* Ahşap bir yatağa ne dersiniz

palet-yatak-odasi-yapimi

Yatak odanızda tahtanın sıcak etkisini ve doğallığı yaşamak istiyorsanız büyük paletler alıp bunları birleştirin ve üzerine yatağınızı koyun. Kenarlardan paletlerin görünmesi çok daha hoş ve ortama sıcak bir hava katacaktır. Egzotik bir yatak odası için bence harika bir fikir 😉

* Dekoratif bir salıncak

ahsap-palet-salincak-yapimi-2016-375x195

Terasınıza ahşap paletlerden dekoratif amaçlı şık bir salıncak yapabilirsiniz. Salıncağın üzerine dilerseniz bir minder koyabilir ya da çiçek saksılarınızı yerleştirerek ortama daha renkli bir hava katabilirsiniz.

* Dekoratif bir de kitaplık yapalım

paletten-dekorasyon-paletten-kitaplik-yapimi

Ahşap bulunduğu her ortama pozitif ve sıcak bir enerji yayar. Bu nedenle ev dekorasyonda bu sıcaklığı yakalamak adına ahşap ürünlere bolca yer vermelisiniz. Ahşap paletlerle yapacağınız ve istediğiniz renge boyayarak farklılaştıracağınız şirin bir kitaplık yapabilirsiniz. Kitaplığın yanı sora mutfağınızda kullanmak için bir raf da oluşturabilirsiniz.

* Salon için dekoratif bir sehpa

eskitilmis-palet-ahsap-masa-sehpa-32290-tl

Konuklarınızı ağırladığınız salonunuzda bu dekoratif sehpayı kullanmanız konuklarınızın oldukça ilgisini çekecektir. Yine yapımı çok basit olan alt kısmına ister tekerler ister tahta ayaklar koyarak tamamlayacağınız bu orta sehpa ortamın havasını çok değiştirecektir. Dilerseniz odanızın renk uyumuna göre farlı renklere de boyayabilirsiniz.

Hoşça Kalın, Mutlu Kalın…

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git