Gazete İle Dekoratif Ayna Yapımı

Gazete İle Dekoratif Ayna – Videolu Anlatım~~
Gazete ve dergilerle yapılacak bir ayna ile uğraşmaya ne dersiniz.. Boş zamanlarınızı değerlendirmek için harika aktiviteler bunlar ve yapması oldukça çok zevkli bir çalışma..
İhtiyacınız olan malzemeler
karton
gazete ya da dergi sayfaları
makas
akrilik boyalar
sprey boya
silikon
ayna
fırça
tel parçası
süslemek için güller..

ayna
Gazete ve karton parçaları ile ayna nasıl yapılır..
İstediğiniz şekilde kartonu kesin ve üzerini gazetelerle kaplayın.. Tel ile asılacak yer yapıp pense ile kapayın..
Gazete parçalarından kordonlar oluşturup onları saç örgüsü şeklinde örün..Bu ördüğünüz parçaları silikon ile ayna yapacağınız kartonun etrafına yapıştırın.. Burada siyah sprey boya kullanmışlar siz istediğiniz renkleri kullanarak gazete kaplı kartonu sprey boya ile boyayın.. Kağıttan yapılmış tüy ve güllerle ya da evde bulabileceğiniz çiçeklerinizden aldığınız çiçeklerle kartonun istediğiniz kısımlarını süslemek için hazırlayın..Bir parça gazetenin kenarlarını çakmakla yakarak şekillendirin ve bunu parçanın kenarlarını altın renkli akrilik boya ile boyayın siyahla da üzerine çeşitli desenler çizebilirsiniz..

Kartonu boyama
Kullanacağınız aynayı silikonlayın ve istediğiniz kısma yapıştırın.. Daha önceden örerek hazırladığınız gazete parçalarından bir kısmı da bu aynanın etrafına yapıştırın.. Şimdi hazırladığınız gülleri altın sarısına boyayabilirsiniz silikonla yine istediğiniz kısımlara yapıştırarak süsleyin.. Son olarak boyayarak şekil verdiğiniz gazete parçasını ve yine gazeteden hazırladığınız tüyü de yapıştırın..
Altın renkli boya ile saç örgüsü kısımlara fırça ile sarı renkli boyaları kısmen sürün..
Aynanız hazır oldu çok zevkli bir çalışmaydı bende hazırladım çünkü.. Sitemizde gazeteden tüy ve çiçek yapımını da bulabilirsiniz..

aynayı süsleme

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git