Gebelikte Aspirin Kullanımı

Hamilelik döneminde alınan hemen hemen her ilaç bebeğiniz Üzerinde bazı etkiler yapabilir. Aspirin kullanımı hak­kında uyarılar olmasının nedeni Aspirin kullanımının kanamayı artırabilmesidir. Trombosit belirtilerinde değişimlere neden olur; trombositler kanın pıhtılaşma­sı için önem taşır. Eğer hamileyken kanamanız varsa veya hamileliğinizin so­nuna yaklaştıysamz ve doğuma az bir zaman kaldıysa bu konuyu bilmek özel­likle önemlidir. Hamilelik döneminde az miktarda Aspirin kabul edilebilir; sayfa 49’a bakınız. Not: Doktorunuzla görüş­meden önce hiçbir şekilde Aspirin kul­lanmayın!

Aspirin içerip içermediğini görmek için aldığınız her ilacın etiketini okuyun. Doktorunuzla bu konuyu görüşmediği­niz sürece Aspirin kullanmaktan veya Aspirin içeren herhangi bir ürünü kul­lanmaktan kaçının.

asprinBir ağrı kesiciye veya ateş düşürücüye ihtiyacınız varsa ve doktorunuza danış­mak için ulaşamıyorsanız, Asetaminofen, (Parasetamol) kendiniz ve bebeği­nizde komplîkasyon ve sorun oluşturma riski az olan ve kısa bir süre kullanabile­ceğiniz reçetesiz satılan bir ilaçtır.
Hamilelik sırasında reçetesiz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git