Geri Döner mi?

Hepimiz defalarca koptuk sevdiğimizden, sevdiklerimizden. Acısını tarif etmek biraz zor ama deneyeceğim.

Kimse etinizi çimdiklemiyor, saçınızı çekmiyor, başınıza vurmuyor, midenizi bulandıracak bir olay da yok ortada, görünürde bir sağlık problemi de yok. Ama bomboş geliyor her şey.

Nefesiniz durduk yere düğümleniyor, çamaşırları toplarken bir anda aklınıza geliyor, yemek yaparken aklınızda, bir filimde bir sahnede aklınızda ve daha kim bilir nerelerde….

Gittikçe azalmalı bu sancılar, huzursuzluklar diyorsunuz ama azalacağına çoğalıyor çoğalıyor ve bir çığ gibi üzerinize yuvalanıyor.

Bazen öyle bir yürek sancısı vuruyor ki mantığınıza hadi git kapısına, hadi ara, hadi bir şeyler yaz, hadi bir şeyler yap diyorsun.

Sonra ayrılık nedeni bir anda patlıyor yüzüne. Ve düşünüyorsun yine aynı şeyleri mi yaşarız acaba. Yoksa böyle daha mı iyi…

Bir süre daha böyle gitsin bakalım ne olacak diye düşünüyorsun. Sonra başka bir korku doğuyor içine… Hem de öyle bir korku ki tem-elimizden sarsılıyoruz.

geri döner miYa başka biri olursa… Kahrediyor, nefes aldırmıyor, ayrılık acısını bile geçip gidiyor.
Bu durumda ne yapacağız, ne yapmayacağız ne olmalı derken iyiden tepeleme yuvarlanıyoruz.

Kitaplar okunuyor, arkadaşlar ile dışarı çıkılıyor, alışverişler yapılıyor… Bu yapılanlar ise tek bir düşünceyi beynimize kazıyor. ‘’Onun gibi sevebileceğim birini, onun gibi beni seven birini bulamayacağım’’ işte işin sırrı burada. Bu düşünce bizi her türlü karamsarlığa ve bunalımlara sokuyor.

8 yıl önce bende bunu yaşadım. 5 yıl kimselere yaklaşamadım. Evet oldu arada birkaç kişi ama hiç o zamanki gibi olmadı. Kalbim öyle katılaşmıştı ki bir daha asla sevemeyeceğim diyordum. Böyle değilmiş sevdim hem de çok sevdim. Önceki sevgilerimin bir parçası bile kalmadı.
Demek seve-biliyormuş insan. Ancak bunun öyle bir bedeli var ki ödemesi çok ağır.
Bedel mi? 5- 10 yıl belki daha fazla şüpheli sevgiler arasında kalmak. Elbet birileri gelecektir bu sürede ama insan ömrü çok da uzun değil…..

Dönüp dönmeyeceği bilinmez gidenin, Lakin siz bir deneyin. Olmuyorsa artık yolunuza şüphelerden aranmış devam edin.

Gelelim beylik sözüne;
Sevgiyi bulduğunuzda dünyevi şeyler hemen moraliniz bozmasın, endişeleri, şüpheleri, bir kenara bırakmayı öğrenin. Yoksa çok değerli yıllarınız bir şüphe, endişe uğruna yitip gider.
Ya dünyadaki olaylar seni kontrol eder ya da sen dünyanın olayından sıyrılır kendi yaşamını kurgular sın…..

Barış YILMAZ
Sorularınız için ; cokkolayadres@hotmail.com

PAYLAŞ
Geri Döner mi? Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. senay özgel dedi ki:

  merhabe öncelikle cok tsk ediyorum böyle bir bilgi vergidiniz icin ben üc senedir bir iliski yasiyorum sevdigim erkek türkiyede bende almanyadayim ve su bir aya kadar arar sorar ilgili biriydi ne olduysa su son bir ayda cok ilgisiz bosanmam gerek evet bosanmam icin cocuklarimin vekaletinle ugrasiyorum burda bu yüzdende bosanmam sürüyor, neyse hep ben ariyorum sitem ediyorum sen böyle deyildin agliyorum bir kere arayip sormuyorsun diye bana en son dün konustuk dedigi sudur kafasina takilyormus beni bosanmam tm olabilir ama bunlari hep konustuk ve bana yalan söyledi telefonum kapali dedi actiramadim dedi bende onun avea da oldugunu biliyorum aradim orayi bana ayin 15.03 beri acik telefoonu dediler neyse dün aradim üstünde durmadim bu konunun dün aradim bir cikit telefona ve dediki ben yegenimim ben cikarim hep telefonuna evden ararlar karisi arar dedi birden telefonu kapati bunun üzerine ben tekrar aradim ama malesef telefonu kapaliydi cok agliyorum günleridir ve onunla konusurkende cok agladim cok zoruma gidiyor bir kere günde nasilsin dese yeter bana görim ki bize ilerde sahip cikacak yemin ettim keni kendime aramicam diye bundan sonra ne yapmaliyim bitti de demiyor sordum cünki o zman bitti de dedim hayir dedi bitirmek istemiyourm dedi iste lütfen bir an önce cevap bekliyrum tskler

 2. derya burak dedi ki:

  bem, mahsunu hala seviyom

 3. hülya hiracan dedi ki:

  ben emircandan ayrılanı 2 ay oluyor ama ondan vaz gecemiyorum onu başka bir kızla görmeyi dayanamıyorum

 4. melek dedi ki:

  okdr kolaymı 🙁 içi acıyor insanın 2 yıl can olduktan sonra her şeyini içine döktükten sonra sebebsiz bir gdiş .:( o seni çook sevdiğini sandığın evlenmek istedğin erkek … yabancı gibi konuşmlar hiç aklına gelmiyormusşun gibi günlerce aramamalar..bunlar kolaymı hem biz ayrıldık deyip hem beni bekle dönücem diyen biri ne yani ne 🙁 çok acı

Sayfa başına git