Gıdı Eritmek İçin En Etkili Yöntemler

İlerleyen yaşımız ile birlikte cildimiz elastikiyetini kaybetmeye başlar. Ve malesef yavaş yavaş sarkmalar görülür. Kendinize bakım yapmayı seviyorsanız, boyun ve gıdınızı asla unutmayın! Çünkü şüphesiz yaşınızı ele veren en önemli iki  noktadan biridir.

Sadece sarkmalar değil kiloya bağlı yağlar sebebi ile de estetik olarak kötü  görünümün yanısıra yaşınızdan büyük görünmenizede yol açabilir.  Adeta çift çene gibi görünen gıdılara bile rastlamak mümkün.  Çene, boyun için özellikle çene kaslarını güçlendirmek için oldukça etkili  egzersizler var.  Özellikle çinlillerin önerdiği birkaç egzersizde bizim dikkatimizi çeken çene kaslarını kasarak yapılan her egzersiz yaklaşık bir haftada etkisini gösteriyor.

Özellikle erken yaşta başlayacağınız gıdı eritme egzersizleri ilerleyen yaşlarda daha genç görünmenize olanak sağlayacaktır.

Gıdı bölgesinde diğer bölgelere göre neden daha fazla sarkma yaşanır. Aşırı kilolu olmak nedenlerden biridir.   Kilo sorununun yanısıra gıdı bölgesi bir kemik üzerinde olmadığından yer çekiminden her bölgeden daha fazla etkileniyor.

 

Şimdi vereceğimiz egzersizleri düzenli olarak yaparak, bu sorunları neredeyse anında çözeceksiniz, çünkü çenenizi ve boynunuzu rahatlatacak, güçlendirecek ve esneklik sağlayacaktır. Üstelik istediğiniz yerde istediğiniz kadar yapabilirsiniz.

  • Rahat bir koltuğa oturup başımızı önce 10 kez sağdan sola ve 10 kez soldan sağa doğru dairesel bir şekilde çevirin. Yüz ve gıdı bölgemizde kan akışının hızlandığını göreceksiniz.  En az 20 kez bu hareketiyapmanızı öneriyoruz. Bu hareketin ardından  kısa bir süre boynumuzu dinlendiriyoruz ve ikinci egzersizimize geçelim.
  • Kafamızı arkaya gelecek şekilde yatıralım ve çenemizi mümkün olduğu kadar ileriye doğru çıkaralım. Yaklaşık 20 saniye kadar gergin şekilde bekletiyoruz ve serbest bırakıyoruz. Birkaç saniye dinlendikten sonra aynı şekilde hareketi 5-6 kez tekrarlayalım. Burada amaç gıdı bölgesinin gerginleşmesini sağlamak ve o bölgenin kan akışını düzenlemek.
  • İkinci egzersizimizde, birinci egzersizde olduğu gibi kafamızı geriye doğru yaslıyoruz ve yine aynı şekilde çenemizi ileri doğru çıkarıyoruz. Ancak bu defa gergin konumu bozmadan ağzımızı açıp kapatmaya başlıyoruz. Egzersizin ardından yaklaşık 20 saniye dinleniyoruz ve yine altı kez tekrarlıyoruz.
  • Üçüncü egzersiz ilk iki egzersizle ısıttığımız bölgenin gerginleşmesine yönelik olacaktır. Boyun kaslarımızı mümkün olduğu kadar sıkalım ve yine 20 saniye kadar bu şekilde gergin bekletelim. Bu işlem sırasında elimizle kontrol ettiğimizde çene altı ve gıdı bölgemizin sert ve gergin olduğunu hissedebiliriz.
  • Dördüncü ve son egzersizde yumruğumuzu çenemizin altına koyuyoruz, bu şekilde ağzımızı açıp kapatıyoruz. Bu noktada hedeflenen alt çene kaslarının güçlenmesi ve yine kan dolaşımının artmasıdır. Dikkat etmemiz gereken, egzersizler ile çalıştırdığınız doku gruplarında yanma hissinin olmasıdır. Çünkü yanma hissi o bölgenin çalıştığını ve istenilen sonuca yaklaştığımızı gösterir. Sadece bu yanma hissinden birkaç saniye sonra gerginleştirme işlemini bırakarak sık aralıklarla dinlendirip tekrar aynı hareketleri yapmak yeterli olacaktır.
  • Bu egzersizleri  ilk günlerde çok fazla zorlamadan yapmanızı öneriyoruz. Ve özellikle fıtık benzeri bir rahatsızlığınız varsa kesinlikle doktorunuza danışmadan hareket etmeyin.   Aşırı yaşlılığa bağlı sarkmalarda ise yapılabilecek tek şey maalesef estetik ameliyat gibi görülüyor. Günümüz teknolojisinde özellikle lazer ile yapılan ameliyatlarda çok olumlu sonuçlar alınıyor.

Sağlıkla Güzel Kalın!

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git