Bu Faydalarını Kimse Bilmiyordu: Limondan Gelen Mucizevi Güzellikler

Limon dediğimizde pek çoğumuzun aklına manav tezgahlarında yer alan ve genellikle salata sosu olarak kullandığımız bir gıda maddesi gelse de aslında limonun bir yiyecek olmaktan çok daha farklı ve fazla yararları bulunmaktadır.

Salata sosu deyip geçmeden önce gelin limonun sağlık ve özellikle güzellik açısından hangi yararları varmış birlikte bakalım.

* Dişlerinizi beyazlatır.

Kim istemez ki bembeyaz dişlere sahip olmayı, gülüşüyle ışıl ışıl göz doldurmayı. Bunu elde etmek içinse diş beyazlattığına inandığımız diş macunu, diş parlatıcısı, ağız suyu gibi pek çok ürüne dünya kadar para öder ve maalesef istediğimiz sonucu da çoğu kez elde edemeyiz.

Çok para harcamadan sağlıklı ve ışıl ışıl dişleriniz olsun istiyorsanız limon suyu ve karbonat ile hazırlayacağınız karışımı dişlerinize sürerek yani bir diş macunu gibi günde 2 kez uygulayarak ucuz ve etkili bir diş beyazlatma yöntemine kavuşmuş olabilirsiniz.

* Cildinize parlaklık katar.1

Limon hem cilt lekelerine hem siyah noktalara hem de soluk ciltlere çok iyi gelen doğal bir güzellik iksiridir.

Soluk ciltliler için sabah yüzünüzü yıkadığınız suya bir kaç damla limon suyu sıkmanız ve yüzünüzü bu suyla yıkmanız yeterli olacaktır. Cildinizin parladığını ve aydınlandığını hemen göreceksiniz.

Yine akneli ya da yağlı ciltler için limon tam bir yağ emici görevi görüyor. Sabah uyandığınızda ya da gece yatmadan önce bir tonik gibi limon suyunu pamuk ile yüzünüze uygulayıp yatın. sabah kalktığınızda yüzünüzde ki yağ oranının azalıp yüzünüzün aydınlandığını görünce şaşıracaksınız.

Siyah noktalı ciltler için ise yine limonun gücünden yaralanıp bir karışım hazırlayalım. Oldukça basit olan bu karşım limon suyu ve baldan oluşmakta. Kullanacağınız kadar limon suyu ve balı karıştırıp krem haline getirin ve siyah noktalı bölgeye uygulayın. Beş altı dakika beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Düzenli olarak uyguladığınızda siyah noktaların yok olduğunu göreceksiniz.

* Saç renginizi açar.

Evet şaşırdınız biliyorum ama limon saç renginizi açar. Kimyasal ürünler ulanmak yerine dışarı çıkmadan önce saçınıza limon suyu sürün ya da bir sprey şişesine koyup saçınıza püskürtün ve tarayıp güneşe çıkın. Bir süre sonra saçlarınızda açık gölgeler olduğunu göreceksiniz ve doğal yoldan saçınızın tonu açılmış olacak.

Hoşça Kalın, Sağlıkla Kalın…

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git