İlkbahar-Yaz Sezonunun Marjinal Ayakkabı Trendleri

Her sezon her mevsim ayakkabı modellerine mutlaka yenileri eklenir. Bunu artık hepimiz biliyoruz öyle değil mi? Ve biz hanımlar dolaplarımız ayakkabıdan geçilmezken sezonun moda ayakkabılardan hiç olmazsa mutlaka bir çift alırız. Sanki mecbur gibi hissederiz kendimizi, herkes giyiyorsa mutlaka bizde de olmalıdır. Her sezon olmasa da çok hoşuma giden deyim yerindeyse aşık olduğum ayakkabıları bende mutlaka alırım yoksa gece rüyalarıma girer uyutmaz beni.

Ayakkabı bir tutkudur bunu ayakkabı hayranları hatta ayakkabı hastaları iyi bilir. Yalnız bu sene ilkbahar yaz sezonu için çok farklı sıra dışı ayakkabı modelleri eklendi koleksiyonlar arasına ve kadınlar tarafından da oldukça ilgi gördü. Sokakta ilk bir kaç kişi de gördüğümde pek hoşuma gitmeyen ayakkabılar şimdilerde benimde dikkatimi çekmeye başladı. Herhalde zamanla göre göre alışıyor insan.

Heniz dolabımda yerini almasalar da aklımın bir köşesini kurcalayan bu marjinal ayakkabı modellerini sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar. Modellere bakarken belki bende de net bir fikir oluşur ve alışverişe giderim.

Bakalım ne tür modeller var bu sene ilkbahar-yaz kreasyonunda;

*Bu yıl en çok dikkatimi çeken modellerin başında bu sivri burunlu bilekten bağlamalı ayakkabı geliyor arkadaşlar. Ben ayağıma yakışmayacağını düşündüğüm için henüz almış değilim bu modelden ama bir çok kişide görüyorum. Özellikle etek ve elbise ile kullanımı şık duruyor. Ayrıca bu modelin bir diğer özelliği hem spor hem de özel günlerde kullanım imkanı sağlıyor olması. Her iki kullanım içinde oldukça şık ve marjinal bir model.

*Dikkat çeken ve şık duran bir diğer model ise kare topuk rugan ve bilekten bağlamalı bu ayakkabı modeli. Yıl olarak tam emin olamasam da sanıyorum doksanlı yıllarda falan kullanılmış bu ayakkabılar. Bu da bize modanın tekrar eden bir olgu olduğunu bir kez daha ispatlıyor. Ayakkabı oldukça şık duruyor evet ama kısa boylu kadınların pek tercih etmemesini öneriyorum. Bilekten bağlamalı olması nedeniyle boyunuzu daha kısa ve sizi daha basık gösterecektir.

*Bir diğer model yine sivri burunlu ve yılan derisi tarzında bir model arkadaşlar. Bu yıl sivri burun ayakkabıları oldukça fazla görüyoruz. Hatta kimileri erkek ayakkabı modellerine bile yakın. Feminen giyinmeyi sevenlerin tercihi olacak bu ayakkabıları modacılar çorapla kombin etseler de ben pek tercih etmiyorum. Ama sıra dışı görünmeyi farklılıktan yana olmayı sevenler için şık bir seçim olabilir.

*Bu sezon yüksek topuklu platformlu gelin ayakkabılarda neredeyse raflarda kaldı diyebiliriz. Gelinler artık ayakkabılarının rahat etmesi yanı sıra farklı ayakkabı modelleri tercih etmeye başladılar. Converse ve babet modelleri de bunların başında geliyor. Hal böyle olunca babetlerde gelinlik gibi dantel ve inci detayları ile süsleniyor. Bu ve benzeri modelde babetler gelinler için harika bir tercih olacaktır.

*Yine bu sezon işlemeli ayakkabılar da oldukça moda olmuş durumda. Bu şekilde botlar sezonun gözdesi oldu ve bu botları yaz aylarında da kızların ayaklarında görüyoruz. Sıcaktan pişiyorlar mı bilmiyorum ama moda olsun diye giyiyor genç kızlarımız. Ama şortun altında da güzel durmuyor değil yani:) Özellikle çiçek figürlerin yer aldığı işlemeli ayakkabı modelleri sezonun trendi arasında yerini aldı bile.

*Bir sivri burun daha. Yüksek topuklu sivri burunlu bu terlik yaz tatilde özellikle gece dışarı çıktığınızda kullanabileceğiniz harika ve bir o kadar da şık model. Bu tür farklı modelde terlikler bu sene oldukça moda oldu ve ayakkabılara yetişti neredeyse. Başka bir yazı da da terlik  modellerini ele alacağım. Şimdilik hoşça kalın…

20 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 596 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git