Karın Etrafındaki Yağlardan Kurtulmanın En Etkili Yolu

Yağ hücreleri vücudun her yerinde bulunur, ancak çoğunlukla karnın çevresinde yoğunlaşırlar.

Yağ aynı yerde birikirse, gevşek bir flab oluşturur, cildi uzatır ve vücut şeklini yok eder hatta sarkmalara yol açar ve daha da önemlisi, kalp rahatsızlığı riskini artırır.

Yeni araştırmaya göre, bel hacmi sağlık, sağlık riskleri ve hatta yaşam süresini belirler. İnsanlar genellikle vücut figürünün farkındadırlar ve aşırı yağ depoları olup olmadığını öğrenirler.

Kadınlar ve erkekler yağları vücutta farklı şekilde depolarlar ve kadınlar genellikle kalçaya depolarken, erkekler karında daha fazla yağ birikirler.

Kilo sorunu olan insanlardan birisiyseniz, bir kilo verme programı başlatmalısınız. Bununla birlikte, sağlıklı ve dengeli bir diyet ve fiziksel egzersiz herkese faydalıdır.

 

Yine de, yağ yakmanın en etkili yolu, sağlıklı ve sınırlı diyet ve egzersizin kombinasyonudur.

Karın egzersizleri karın kaslarını güçlendirir ve toparlar; ancak kaslar ile cilt arasındaki yağ dokusunu uyarmazlar. Bu nedenle, bu sorunu hedeflemenin son derece etkili bir yolu var.

Aşağıdaki içki ve egzersizler karın yağlarının erimesinde son derece etkilidir. Her sabah içeceğinizi boş bir midede ve akşamları yatmadan önce tüketmelisiniz.

Düzenli kullanıldığında kesinlikle harika etkiler sağlar ve biriken yağları eritir. Ayrıca, tüketimi yeni yağ birikimini engeller.

En iyi sonucu elde etmek için gece hazırlayın.

Bir fincan kaynar suda, yarım çay kaşığı tarçın ilave edin, üzerini örtün ve 30 dakika bekletin, sonra bal ilave edin ve iyice karıştırın. Yatmadan önce yarısını içip gerisini sabahları buzdolabında bırakın. Ertesi gün uyandığınız anda içeceksin.

Sabahları ve akşamları tüketildiğinde işe yaradığı için, gün boyunca içmeniz gerekmez. Bu şaşırtıcı içecek, tüm insanlara sonuç verir.

Yağ eritme sürecini hızlandırmak için zencefil ekleyebilirsiniz. Güçlü antifungal, antiviral ve anti-parazit özelliklere sahiptir ve vücudu temizler. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırır ve yağlı tortulardan kurtulur.

Ayrıca, daha iyi etkiler elde etmenize yardımcı olacak birkaç kardiyo egzersizi de öneriyoruz. Her şeyden önce, daha fazla kalori yakmak için yoğun yoğun kardiyoya odaklanmaya dikkat edin.

Yavaş başlamak ve yavaş yavaş egzersiz yoğunluğunu artırmak gerekir. Haftada en az 3 kez 30-60 dakika egzersiz yapmalısınız.

Bunlar göbek yağ yakmak için en etkili kardiyo egzersizlerinden bazıları:

Bir Bacak Jackknife Crunch: Eğilimli bir konumdan başlayın ve bacaklarınız ve kollarınız kalça ve omuzlarını birbirine doğru hizaya getirerek vücudun üstünde olmalıdır. Her seferinde bir bacak kullanın.

Kurbağa Bacak Çökmesi: Tabanları bir arada tutun, ayaklarınızı yere bırakın ve omuzları yere yapıştırın. Bacakları ve kalçaları omuz alanına doğru yükseltirken, kollar bacaklar arasında gerinmelisiniz.

Oturmuş Torso Çemberleri: Arkanıza yaslanın ve kuyruk kemiği üzerine oturun ve üst bedeninizi önce saat yönünde sonra tam tersi yönünde zorlayarak döndürün.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git