Karıncalardan Kurtulmanın Kesin Yolları

Karıncalardan Kurtulmanın Kesin Yolları

Havalar ısınmaya başlayınca karıncalarda evlerimize gerek su gerekse yiyecek bulmak için girmeye başlarlar.. Onları her yerde görmek oldukça rahatsız edici bir durumdur.. Öncelikle ortalıkta kırıntı bırakmamaya mutfağımızı temiz tutmaya çöplerimizi düzenli atmayı ihmal etmemeliyiz ki karıncaları evlerimize çekmeyelim.. Sizlerde ben gibi onları öldürmekten yana değilseniz birkaç pratik yöntemle onları evlerimizden uzak tutabiliriz .. Zira karıncalar doğanın dengesini korumak bakımından yararlı böceklerden biridir ki her canlının doğanın korunması konusunda mutlaka bir faydası vardır..
karinca
İşte karıncaları öldürmeden kovmanın yolları
Sirke
Sirke özellikle de beyaz sirke doğal bir karınca uzaklaştırıcı yöntemlerden biridir..
Uygun püskürtmeli bir şişeye koyduğunuz beyaz sirkeyi giriş ve çıkış yerlerine düzenli olarak sıkın bir süre sonra artık gelmediklerini göreceksiniz.. Onlara zarar vermemek için yokken sıkın kokusundan rahatsız olup tekrar gelmesinler..

sirke

Tebeşir
Nedeni henüz bilinemese de karıncalar tebeşirin olduğu bölgelerden de geçmiyorlar o yüzden çıktıkları yerleri tebeşir ile yuvarlak içine alın çizginin dışına çıkamayıp geri gitsinler..

tebeşir tozu

Bebek Pudrası
Bebek pudrası onları öldürecektir ya onlar yokken çıkış yerlerine döküp gelmelerini engelleyebilirsiniz ya da en son çare olarak başvurabilirsiniz..

pudra

Limon Suyu
Limon suyu da sirke gibi karınca kovuculardandır, en doğal yollardan biri olmak birlikte odanıza da ferah bir hava katacaktır.. Limon suyunu da sprey şişesine doldurarak karıncaların geliş noktalarına sıkabilirsiniz..

limon suyu

Kahve ya da Kahve Telvesi
Karıncalar kahve kokusunu hiç sevmezler. İçtiğimiz kahvenin telvesi bile bu konuda işe yarayacaktır..Yuvaların ağızlarına bu telveleri dökebilirsiniz karıncalar gelmeyecektir..

kahve telvesi

Mısır Unu
Mısır unu da son olarak baş vuracağınız çarelerden biri olsun, çok sevip tüketecekler yalnız sindiremedikleri için öleceklerdir..

mısır unu

Diyatomik Toprak
Karıncaların yuvasının etrafına bunu serpin.

Salatalık Dilimleri
Karıncalar salatalıktan da nefret ederler o yüzden çıkış yerlerine salatalık dilimleri koyabilirsiniz..

salatalık dilimleri

Bunlarla Bariyer Oluşturabilirsiniz..
Zerdeçal
Tarçın
Toz kömür
Narenciye yağı (limon, portakal)
Siyah veya kırmızı biber
Vazelin (kapı ve pencereler)
Sevmedikleri Kokular
Nane yaprakları: taze ya da kuru
Lavanta yağı
Karanfil
Kafur yağı
Defne yaprağı
Sarımsak
Limon suyu
Sirke
Sevmedikleri Kokular..
Okaliptüs
Tarçın
Karanfil
Nane
Narenciye yağları

toz tarçın

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git