KAŞAR, GRAVYER DOLU ET SANDVİÇİ

Gerekli malzeme: (4 kişi için)

– 400 gr. et
– 40 gram gravyer peyniri,
– 40 gram kaşer pey­niri,
– 100 gr. yağ ya da tereyağ,
– may­danoz,
– 2 bardak süt ya da çiğ krema (krem şantiyi),
– tuz,
– biber,
– et
– sarıp bağ­lamak için ip.

YAPILIŞI:

-Eti 10 santimetre boyunda 6 san­timetre eninde ince dilimler şeklinde kesin. KaşAr ve gravyer peynirini et parçalarının sayısı kadar ince küçük parçalara bölün.
-Her et parçasının üstüne birkaç maydanoz yaprağı, bir dilim gravyer peyniri ve onun üzerine de bir dilim kaşer peyniri yerleştirin. Sonra etleri içlerindeki maydanoz ve peynirlerle küçük bir rulo yapar gibi sıkıca sarın; et sarma ipi ile sıkıca bağlayın.
-Geniş düz bir tavanın, tencerenin ya da fırınlık tepsinin içine yağı ko­yun, küçük bir ateşte eritin. Yağ ken­di kendine kızarmağa, üstü hafifçe köpüklenmeğe başlayınca, peynirli et sandviçlerini içine yerleştirin ve alt üst, yanlarını iyice kızartın.
-Sonra tuz,biber ekin, ayrıca bir çay bardağı süt yada çiğ krema dökün, tavayı ya da tencereyi kapağı ile kapatın, yemeği beş dakika pişirin. Kapağı açın, sütün ya da kremanın gerisini ekleyin, sand­viçleri ters yüz edin, kapağı kapata­rak on dakika daha pişirin. Tencere­yi ateşten çekin. Sandviçleri içinde piş­tikleri sosdan çıkarın, ipleri kesin, sandviçleri ısıtılmış servis tabağının içine dizin, üzerlerine içinde piştikleri sosu dökün, hemen sofraya götürün.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git