Kist ve Miyomları Yok Etmek İçin 5 Pratik Doğal Yol

Kadınlarda miyom ve kistler sıklıkla görülmektedir, bu oluşumlar doğum öncesinde veya sonrasında kendilerini gösterebilirler.

Esasen yaşın çok da önemi yok, genellikle rahatsızlık vermezler ancak hormonal dalgalanmalarda şişlik veya ağrı ile kendini gösterirler.

Miyomlar uterus duvarında yetişen benign, kanserli olmayan tümörlerdir. Yumurtalık kistleri genellikle yumurtalıklarda görülen sıvı dolu kistlerdir.

Bu miyom ve kistlerden kurtulmanın 5 doğal yolu ise :

  • Zencefil

Zencefil kökü miyom ve kistlerde etkili bir bitkidir, acıyı azalttığı gibi kan dolaşımını da hızlandırır. Bir tutam zencefil kökü rendesini kanynar suyun içine atıp 10 dakika demlenmeye bırakın, günde en az iki fincan için ve süzerek tüketmeye özen gösterin.

  • Zeytinyağı

Zeytinyağının östrojeni engelleme özelliği vardır, dolayısıyla zeytinyağı kist ve miyomları tedavi etmek için en iyi doğal ürünlerden biridir. Sabah uyanır uyanmaz bir yemek kaşığı zeytinyağının içine birkaç damla limon sıkılarak tüketilmesi önerilir.

  • Epsom Tuzu 

Kist ve miyomların yanı sıra diğer pek çok hastalığa da iyi gelen epsom tuzunu hiçbir yan etkisi olmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Doğal olarak kas gevşetici ve ağrı kesici özelliğinden dolayı mümkünse sıcak su ile dolu küvete bir miktar epsom tuzu koyun ve gevşeyin.

  • Limon Suyu

Kist ve miyom tedavisinde en bilinen yöntemlerden biridir limon suyu, 1 çay bardağı ılık suya 2 çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı karbonat koyun ve karıştırın. Bekletmeden tüketin, düzenli kullanıldığında bir süre sonra kist ve miyomlardan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git