Koyu Kahverengi Akıntım Oluyor

Soru: 35 yaşında bir kadınım, 15 gündür koyu kahverengi bir akıntım olmaya başladı. Birkaç ay önce kist ve miyomlarım olduğunu öğrenmiştim, smear testi yaptırmıştım ama sonuçlar iyi çıkmıştı. Kistin çapı ise 4 santimdi. Bu akıntı, kist ve miyomlarımla alakalı olabilir mi?

Prof Dr.Derin KÖSEBAY: Düzensiz bir kanamanın nedeni mutlaka araştırılmalı. Pek çok kişide zaman zaman olan düzensizlik genelde basit sebeplere bağlı olmasına rağmen genital organların ciddi hastalıklarında da ilk belirtilerden biridir. Ayrıca sizin yumurtalıklarınızda kist, rahminizde miyom var. Hiç şikayeti olmayan bir kadın bile güvenli yasamak istiyorsa imkanları oranında senede bir jinekolojik muayeneden geçmelidir, Yumurtalıklarında 4 santim bir kisti olan biri ise bu kisti çok daha sık aralarla takip ettirmeli. Gözünüzü korkutmak istemem ama yumurtalık kanseri kadın kanserleri içinde daima çok geç yakalanan ve bu nedenle en öldürücü olandır. En gelişmiş ülkelerde bile yakalanan yumurtalık kanserli hastaların yüzde 75’İnde hastalık karın içine yayıldıktan sonra teşhis konabiliyor. Umarım sizde önemli bir şey yoktur. Ancak sözlerimi de dikkate almanızı tavsiye ederim.

PAYLAŞ
Koyu Kahverengi Akıntım Oluyor Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. yagmur dedi ki:

    23yasındayım sureklı akıntım var ıltıhaplı sekılde kasıntı var daha once daktora gıttım ılacları alınca gecıyor ılacları bırakınca gerı baslıyor akıntı kasıntı

Sayfa başına git