Rahim Ağzı Kanserinden Nasıl Korunulur?

Soru:24 yaşındaki kız kardeşimde HPV virüsü olduğu anlaşıldı. İleriki yıllarda rahim ağzı kanserine yakalanmaması için ne tür önlemler almalıyız? Hangi takviyeleri kullanmalıyız? DENİZ A.

Cevap: Kız kardeşiniz her 6 ayda bir kadın doğum uzmanına başvurarak düzenli kontrolden geçsin. Doktorun belirlediği aralıklarla smear testi yaptırsın. Beta karatenden zengin olan kırmızı, kara ve koyu yeşil meyve-sebzeleri bol tüketsin. Gerekirse ağızdan beta karaten tableti de alabilir, Likopen (domates tableti), C vitamini, selenyum, E vitamini gibi destekler de faydalı olabilir.

Bu Konuyla İlgili Olarak Aşağıdaki Bağlantıları da İnceleyin.

PAYLAŞ
Rahim Ağzı Kanserinden Nasıl Korunulur? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. cemile dedi ki:

    merhaba ben hamileyken ben dede siğiller oluştu ama bu siğiller 2 ay içinde yok oldu doktorum 2 kez smear testi yaptı ilkinde virüs çıktı ama ikincisinde ise virüs olmadığı anlaşııldı yani böyle söyledi şimdi oğlum 1.5 yaşında ve o günden beri birdaha siğil falan çıkmadı sizce hamileliğin verdiği bir vücut tepkisimiydi çünkü hamileyken vücut dirençsiz kalıyor ya ondan olabilir mi yani tehlikedemiyim bana yardımcı olun lütfen

Sayfa başına git