“Mc Donald’s İnsan Tüketimi İçin Uygun Değil”

Popüler şef Jamie Oliver, Hamburger gezegeni üzerindeki en büyük fast food zincirlerine karşı, hamburgerlerinde çok sayıda sağlıksız içerik bulunduğunun kanıtını verdikten sonra zafer kazanmıştı. Yani Mc Donald’s ile mahkemelik olmuşlar ve davayı ünlü şef kazanmıştı.

Bu nedenle, fast food zinciri tarifi değiştireceklerini ilan etmeye karar verdi.

Jamie Oliver, bu gerçeği yıllarca, mülakatlarda, televizyon programlarında ve belgesellerde aydınlatmaya çalıştı. Sığır etinin yağlı kısımlarının aslında amonyum hidroksit içinde “yıkanmış” olduğunu ve bu hamurların doldurulmasında kullanıldığını belirtti.

Sunucu, bunun insan tüketimine uygun olmadığını belirtti. Oliver, “Temel olarak, köpekler için en ucuz şekilde satılacak bir ürün alıyoruz ve bu süreçten sonra insanlara veriliyor” dedi.

Hamurda etin kalitesini düşürmesine rağmen, amonyum hidroksit sağlığa zararlıdır ve ünlü şef bu süreç “pembe sülük prosesi” adını vermiştir.

Bu maddenin “üretim prosedüründeki bileşen” in bir parçası olduğuna inanılmaktadır, bu nedenle tüketiciler bu zararlı kimyasalın emildiğinin farkında değildir.

Oliver, “Niçin mantıklı bir insana, çocuklarının ağzına amonyum dolu et koyduk” demişti. Sayısız gösteri sırasında, tavuk kalıntılarının işlendiği ve kızartıldığı nuggets üretimi sürecini gösterdi. , En iyi parçalar çıkarılırken.

Bununla birlikte, Latin Amerika’daki McDonalds’ın franchise müdürü Arcos Dorados şirketi, bölgede aynı uygulamayı kullanmadıklarını söyledi; bu uygulama, İngiltere’de ve İrlanda’da, Burgerlerin yerel tedarikçilerden alınan etlerden yapılmış ürünleri içeriyor .

Ürünlerdeki amonyak kullanımı, Birleşik Devletler’de Burger King ve Taco Bell tarafından terk edilmiştir. Gıda endüstrisinde, bu tehlikeli kimyasal madde, etlerde anti-mikrobiyal bir ajan olarak kullanılır ve McDonald’s’ın “yenmeyen et” i kullanması için bir fırsat yaratır.

Şirket, kendi resmi web sitesinde, etlerini daha düşük bir fiyata satın aldıkları için ucuza sattıklarını ve hala en kaliteli ürünleri sunduklarını belirtti.

Ancak şimdi, “pembe sümüksü” nin farkındayken, Latin Amerika’da ve Avrupa’da ve Türkiye de aynı kaliteyi nasıl sunmuyorlar?

Jamie Oliver’ın kampanyası, maalesef franchise tarafından cevapsız kaldı birçok soruları başlattı.

Hatta tarifi değiştirme kararının ünlü şefin keşfinden kaynaklandığını inkâr ediyorlar, ancak resmi olarak burger yağları için sığır eti dolgu maddesini kullandıklarını itiraf ettiler.

Gerçek şu ki, kendi sağlığımızdan sorumlu olduğumuz için, Oliver’ın gayretleri çoğunlukla halkın farkındalığını arttırma amacındadır. Yemeğimizi üreten şirketin yaklaşımına bakılmaksızın, iyilik halimiz üzerinde ciddi sonuçlar doğurmamak için daha iyi bilmemiz ve daha iyi olmamız gerekir.

Kaynaklar:

www.barenaturaltruth.com/mcdonalds-burgers-fake-food/

healthycures.org/hamburger-chef-jamie-oliver-proves-mcdonalds-burgers-unfit-for-human-consumption

www.getholistichealth.com

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git