Nasırları Doğal Yollarla Yok Etmek Aslında Bu Kadar Basitmiş İşte Denenmiş Kürler

Nasır, yanlış ayakkabı seçimi, cildin aşırı şekilde sürtünme ve basınca maruz kaldığı durumlarda ya da kan dolaşımının yetersiz olduğu bölümlerde oluşan sert ve kalın bir deri hastalığıdır. En çok görülme yerleri ayak tabanında, parmaklarda ve parmak aralarındadır. Kişinin yaşamını olumsuz yönde etkileyen nasırlar için evde kendinizin yapacağı kürler ve tedavi yöntemleri mevcut bulunuyor. Bu makalemde sizlere bu doğal yöntemlerden bahsetmeye çalışacağım.

Bunun öncesinde nasır neden oluşur onu belirtmek istiyorum;

*Yanlış ayakkabı seçiminden, ayağınızı çok sıkan dar ve yüksek topuklu ayakkabı giyinmek,

*Uzun süreli ayakta durmak, ayakta iş yapmak,

*Fazlaca el emeği gerektiren işlerle uğraşmak,

*Uzun süreli yürümek,

*Ayağa baskı veren ağır sporlarla uğraşmak,

*Çorapsız ayakkabı giyinmek,

*Diyabet hastası olmak.u

Şimdi gelelim nasırlardan kurtulmak için uygulayacağımız doğal kür ve tedavi yöntemlerine;

1.Deniz tuzu

Oldukça basit olan bu uygulama ile nasırlarınızdan kurtulmanız mümkün. Tek yapmanız gereken geniş bir kabın içine sıcak su doldurmak ve içine deniz tuzu atmak. Sonrasında ayaklarınızı bu suyun içine 20 dakika kadar bekletip kurulayın. Ayaklarınızda kötü kokular varsa bu karışıma aromatik yağlardan bir kaç damla ekleyerek güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

2.Beyaz sirke

Yine nasır tedavisinde denenmiş ve olumlu sonuç alınmış bir diğer yöntem ise sirkedir. Sirkenin asitli yapısı ve antibakteriyel oluşu hem enfeksiyon kapmanızı hem de nasırdan kurtulmanızı sağlar.

Gece yatmadan önce bir bardak suyun içine bir yemek kaşığı sirke atıp karıştırın. Seyrelttiğiniz bu karışımı nasırlı bölgeye pamuk yardımıyla sürün ve yatın. Ertesi gün törpü ya da poza taşı ile nasırlı deriyi pul pul dökebilirsiniz.

3.Limon

Nasırlı bölgeye günlük taze limon sürün ve kurumasını bekleyin. Yine asitli bir yiyecek olan limon nasır tedavisinde oldukça etkilidir.

4.Sarımsak

Nasırlı bölgeye bir diş sarımsağı ortadan ikiye kesip sürün ve gece bu şekilde yatın. sabah ılık suyla yıkayın. Nasır geçene kadar bu uygulamayı her gece tekrarlayın.

5.Karbonat

Yine sıcak su dolu bir leğenin içine karbonat koyup ayaklarınızı bu suda bekletebilir ardından ponza taşı yardımıyla nasırın atılmasına yardımcı olabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git