Parfümünüzü Partnerinizle Birlikte Seçin

Parfüm insanlar arasında kurulabilecek her türlü iletişimde son derece önemli bir yerdedir, nasıl ki davranışlarımız, ses tonumuz iletişimi yönlendiriyorsa koku duyumuz sayesinde parfüm de iletişimde yönlendirici olabilir. Çok güzel bir kadın ya da yakışıklı bir erkek kötü koku algılamamıza neden olduğunda güzelliğini görmez derhal yanından uzaklaşmak isteriz, aynı şekilde hoş kokulu güzel bir kadın yada erkek muhteşem bir çekim gücüyle etkileyebilir ve aralarındaki uyumu daha güçlü kılabiliyor. kadinlarsitesi.com olarak biz de; İşte bu yüzden parfüm seçiminde partnerinizle birlikte karar vermek doğru bir yaklaşım diyoruz.

Koku duyusu aşık olacağınız kişiyi seçerken siz farkına bile varmadan devreye giriyor. Her insan genetik olarak belirlenmiş ve yalnızca kendine ait bir kokuya sahip. Bu da karşı cinsle aranızda koku iletişimini sağlıyor. Bu iletişim ise vücudunuzdan salgılanan ve ‘feromon’ denilen maddeler ile gerçekleşiyor. Aralarında koku uyumu olan çiftler daha mutlu bir beraberlik yaşıyor…

parfumHayatınızın aşkını vücudundan etrafa yayılan kokudan tanırsınız. Çünkü koku uyumu, çiftleri birbirine yaklaştırır. Güzel kokular canlandırıyor, coşku ve mutluluk veriyor. Kokusunu sevmediğiniz yerlere gitmeyi istemezsiniz. Bazı kokular hafızanızın gizli köşelerinde kalıyor, anılarınızı canlandırır.

Koku duyusu cinselliği etkiler mi?

Her insanın kokusu, parmak izi gibi farklıdır ve değişmez. Araştırmacılar koku ile seks arasındaki ilişkiyi araştırırken feromon hormonunu keşfettiler. ‘Feronom’ eski Yunanca geçirmek, aktarmak anlamına gelen ferein ve heyecan anlamına gelen hormon kelimelerinin birleşimiyle oluşuyor. Feromon, canlılarda burun boşluğunun orta bölmesindeki bir yerden algılanılanıp beyne iletiliyor. Araştırmacıların bir kısmı, burun içerisindeki bu bölgeyi altıncı duyu olarak adlandırıyor. Ayrıca bölgenin işlevleri hálá kesin olarak bilinmiyor.

Koku duyunuz eş bulmada nasıl bir etkiye sahip?

Canlılar arasında her türün feromonu ayrıdır ve yalnız kendi türlerini etkiler. Çoğu canlılarda koku haberleşmesi oluyor. Her vücudun kendi salgısı var ve haberleşmeyi de feromon adı verilen hormon sağlıyor.

Feromonlar nasıl etkiliyor da aşık olunuyor?

Feromonlar burundan havayla birlikte alınarak özel bir sinirle beyine iletiliyor. Bu uyarılar kişinin ruh halini ve davranışlarını etkiliyor. Bu uyarım süreci tam olarak kanıtlanamadı ama yumurtlama dönemindeki kadınların erkeklere daha çekici geldiği biliniyor. Partenerlerin sarılmaları da ‘koklaşmak’ olarak adlandırılıyor. Ayrıca ten uyuşmazlığı da ayrılıklara sebep olabiliyor. Ne denirse densin koku uyumunun çiftleri birbirine yaklaştırdığı, uyum ve mutluluklarını arttırdığı bir gerçektir. Bu yüzden her iki tarafın da güzel ve etkileyici bulacağı bir koku bulmak, koku endüstrisinin çalışmalarında temeli oluşturuyor.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git