İhanet, Unutulmuyor

Nasıl hareket etmeli ki, ihanet kadını bu kadar perişan etmesin?
İlk şart olarak, aldatılmanın etkisini insanın içine atması zararlıdır. Sırf bunu anlamak ve kabul etmek problemi yarı yarıya halletmek demektir. Bu duygudan kurtulmak mümkündür. Öncelikle sevgilinizin aldatmasının sebebi siz değilsiniz. Sizdeki “birtakım eksiklikleri gidermek için aldatmadı sizi. Canı istediği için, ‘Hayır’ diyemediği için, değişiklik aradığı için, heyecan yaşamak için aldattı. Yani cazibenizi kaybetmediniz merak etmeyin. Ancak elbette bu durumun yarattığı travmadan çıkmanız kolay olmayacak. Bir bilimsel araştırmaya göre, kadınlar aldatılmanın acısını ancak 7 yılda unutabiliyor. Bu gerçeği göz ardı etmeyin. Eğer bununla baş edemiyorsanız mutlaka bir uzmana başvurun. Erkeğin aldatılmanın etkisinden kurtulması daha da zor. Çünkü sevgilisinin kendisini bir başkasına tercih etmiş olması onurunu zedeliyor. Erkeğin toparlanması da çok daha uzun zaman alıyor. Açıkçası, tek başına atlatılabilecek bir şey değil bu. Erkeğin de uzmanlardan destek alması şart.

Evli erkek daha mı caziptir?
ihanetEvli erkeğin cazibesi olduğu muhakkak. Bunun çeşitli nedenleri var. Birincisi, evlilikten uzak olan kadınlar, evli erkekleri tercih edebiliyor. Bu tür kadınlar genellikle daha önceki evliliklerinde mutsuz olan kadınlardır. Bir daha evliliği düşünmedikleri için de evli erkeklerle ilişki yaşayabilir. Bir de ‘avcı’ diye tabir edilen kadınlar vardır. Şöhrete, paraya düşkün kadınlardan söz ediyorum. Bunları genellikle evli erkeklerde buldukları için ilişkiye girmekten çekinmiyorlar. Ayrıca bilinen bir gerçek daha var. Evli erkek, olgun, ne istediğini bilen ve gerektiğinde çabucak ortadan kaybolabilen bir erkektir. Bu da kadınların nezdinde evli erkekleri cazip hale getiriyor. Tabii, kadınların yaradılışlarından gelen bazı özellikleri de önemli. Kadın kendini kurtarıcı olarak görebiliyor. Evet, erkek ona evliliğinin mutsuz yürüdüğünden söz etmişse kadın kurtarıcı rolünü üstleniyor. Yani erkeği bu mutsuzluktan kurtaran bir iyilik perisi gibi görüyor kendini. Ayrıca çoğu bilimsel araştırmaya göre rekabet kadınların genlerinde var. Kadınlar en donanımlı erkekleri kapmak için rekabet ediyor. Konu uygun bir eş bulunca bireyler en iyisini istiyor. Bazıları göz koyduğu erkeğin eşiyle tanışmaktan bile çekinmeyebiliyor. Arada erkek olmasa arkadaş bile olabilecek kadınların rekabeti aldatma ile sonuçlanıyor.

Erkekler de evli kadınlara ilgi gösterebilir mi?
Evet, gösterebilir. Çünkü evli kadınlarla ilişkinin en rahat yönü, günü geldiğinde çekip gidecek olması. Bu tür ilişki yaşayan kadınların büyük çoğunluğu evini, yuvasını terk etmeyecektir. Sonuçta ilişki mutlaka ‘geçici’ statüsünde kalacaktır. Bu da bir erkek için elbette avantajdır. Burada bir gerçeği aktarmak istiyorum. Hiçbir erkek kocasını aldatan kadına güvenmez. Tabii arada büyük bir aşk yoksa Çünkü erkekler “Bu kadın kocasını benimle aldattı, beni de bir başkasıyla aldatır” diye düşünmekten kendini alamaz. Yine de aşka haksızlık etmeyelim. Bazen evli birine gerçekten aşık olabilirsiniz ve inanın bana çok meşakkatli bir ilişkiniz olacak. Evli biriyle aşk yaşamak dışarıdan bakıldığında toplum tarafından kınanacak, kabul edilmeyecek bir şeymiş gibi görünür. Ancak âşkın zaten kendisi yasa dışıdır. Bu yüzden hiçbir değer yargısını, hiçbir toplumsal baskıyı tanımaz. www.kadinlarsitesi.com

Ailenizi de karşısına alacaksınız!
Asıl önemli sorun evli kişiler ile birlikteliği sürdürmenin zorluğudur. Zira bu çeşit bir aşkı yıpratacak çok fazla  faktör mevcuttur. Ülkemizde hiçbir aile, çocuğunun evli bir kadınla ya da erkekle birlikte olmasını hazmedemez. Bu şekilde bir birlikteliğe başladığınız an ailenizi de karşınıza almayı göz önünde bulunduracaksınız demektir. Şayet göze alamıyorsanız, ilişkiyi derhal sonlandırmak zorundasınız. Birbirinizi çok sevseniz dahi onun evli olması beyninizde hep bir soru işareti oluşturacaktır. Zira size göre bu yaşanan aşkın istikbali yoktur. Bu nedenle ilişkiyi sonlandırıp sonlandırmamak arasında hep kararsız kalacaksınız. Bir yanınız ondan vazgeçemeyeceğinizi diyecek, diğer yanınız “Bu iş kesinlikle bitmeli” diyecektir. Bu çelişki de ilişkiyi kesinlikle kopma aşamasına getirecektir. Evlilikten vazgeçmek de güçtür. Bu sebeple insanlar zarar vermediği sürece hem evliliği, hem de diğer ilişkiyi aynı anda devam ettirmeye çalışrlar. Fakat öyle bir aşamaya gelir ki, her ikisinde de problem yaşanmaya başlanır, işte o an seçim yapmak gerekir. Seçilecek insan genellikle evli olunan kişi olur.

İkinci insan konumundasınız
Evli aşık 2’ye bölünmüş haldedir. Bir taraftan sizinle diğer taraftan da eşi ve çocuklarıyla vakit geçirmek zorundadır. Bu yüzden 2 tarafa da tam manasıyla konsantre olamayacaktır. Tüm bunlara ek olarak siz  2. insan durumundasınız. Evli bir kişi ile beraberliğiniz aynı yataktayken bile çocuğu hastalandığı an sizi o şekilde bırakarak gidecektir. Evli bir insanla aşk yaşıyor olmanız, sizin kötü biri olduğunuz manasına gelmez. Hatta kimi hallerde diğerlerine göre çok daha cesur olduğunuza işarettir. Fakat bu işin sıkıntıları da belli. Bilin ki, tüm insanlar kendi seçimini yaşar ve herkes kendi hayatından sorumludur. İlişki iyisiyle kötüsüyle size aittir ve istediğinizi yaşamak da sizin bileceğiniz bir iştir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git