Reflü ve Gastrit Sorunu Olanlar Gece Yatarken Zorluk Çekenler! Sol Tarafınıza Yatın İşte Nedenleri

Vücudunuzun hangi tarafını uyku için kullanmanız önemlidir? Bilim adamları sol tarafta uyumamız gerektiğini kanıtlıyor, çünkü en iyi pozisyon bu, diğer tarafın uyku için birkaç organa zarar vereceğini düşünüyorlar.

Gece yatağa girmek sizin için de kabus olduysa resimdeki pozisyona uygun yatmayı deneyebilirsiniz. Buna ek olarak, sol tarafta uyuyorsanız kazandığınız faydaları size sunacağız.

  1. Omurga ve nefes

Dr. John Dullard bakın ne diyor: Sırt üstü uyumak, sırt ve kalçalarda baskıya neden olur ve bel ağrısına neden olur. Yüz üstü uyumak ise alt sırt ve boyun basıncına neden olacaktır. Sol taraf en iyi çözümdür, çünkü sağ taraf karaciğere baskı yapacaktır.

  1. Sindirim

Sol tarafta uyku sindirimi artıracaktır. Kan kolayca akacak ve daha sonra kolondan bir değişiklik yapmanız ve yemek yedikten sonra sol tarafınıza yaslanmanız iyi oluyor.

  1. Lenf Drenajı

Douillard, vücudunuzun sol tarafında lenfatik sistemin çoğunun bulunduğunu söylüyor. Sol tarafınıza yatarsanız  lenf drenajının bir kısmını kalbinizden ve dalağınızdan uzaklaştırabilirsiniz. 

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git