Şampuanınıza Tuz İlave Edin Saçlarınız ve Vücudunuzdaki Değişimlere İnanamayacaksınız

Yemekleri tatlandıran ve lezzet katan sofralık tuzun bugün bilmediğiniz bir yönünden bahsetmek istiyorum sizlere. Dahili kullanımın dışında harici kullanımda da mucizeler yaratan tuz’un daha başka nelere faydalı olduğunu gelin birlikte inceleyelim.

Örneğin, şampuğanınıza 2-3 çorba kaşığı tuz ilave ederseniz, yağlı saçlar için mükemmel bir şampuan oluşturursunuz ve etkileri neredeyse anında alacaksınız!

Tuzu kullanmanın diğer bazı yolları şunlardır :

Bacaktan ölü deriyi soyma

Bir bardak zeytinyağına 2 çorba kaşığı tuz ilave etmeli ve cildi pürüzsüz ve ipek gibi yumuşak hale getirmek için bacaklarınızı fırçalayın.

Ayrıca vücut kesesi yapmış gibi muhteşem bir etkisi var. Vücut kesesi için ise yarım fincan hindistan cevizi yağına 2 çorba kaşığı deniz tuzu eklemeli ve karışımı vücut kese olarak kullanmalısınız.

Doğal bir ilaç olarak tuz

Baş ağrısı – Sıklıkla baş ağrısı çekiyorsanız, bir bardak suya bir çay kaşığı tuz eklemelisiniz ve çözeltiyi içmelisiniz. Baş ağrısı 15 dakika içinde tedavi edilir.

Yaralanmalar – Tuz, yaralara uygulandığında kısa süreli bir ağrıya neden olsa da, aslında iyileşme sürecini hızlandırır. Bir bardak suya 2 çay kaşığı tuz ekleyin ve tuzlu suyu yaraya uygulayın.

Bununla birlikte, yüksek tansiyona maruz kalmış olmanız durumunda tuz tüketimine dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git