Geniş Cilt Gözeneklerini Mutfaktaki Bir Malzemeyle Arındırın ve Küçültün

Satın alabileceğiniz kremler ve maskleler, cildi sıkılaştırabilir, büyümüş gözenekleri azaltabilir ve cilt sorunlarını tedavi edebilen çok sayıda ticari ürün var, ancak çoğu zaman zararlı kimyasallarla yüklüdür ve oldukça pahalıdır. Öte yandan, daha iyi sonuçlar verebilen kendi ev yapımı doğal ilaçlarınızı kullanabilirsiniz. Bu durumda kullanmak için en iyi doğal ilaç, kabartma tozu.

Biraz suya 2 çorba kaşığı ilave edin, iyice karıştırın ve macunu yüzüne uygulayın.
Daha sonra, 15 dakika bekletmek için bırakın ve soğuk suyla yıkayın
Öte yandan, büyük gözenekleri de azaltacak ve son derece etkili olan ve sadece iki veya üç içerikli aşağıdaki doğal ilaçların kullanımından yararlı etkiler elde edersiniz:

Yumurta Beyazı ve Limon suyu

İki yumurta akını birkaç damla limon suyu ile karıştırın ve ev yapımı yüz maskenizi hazırlayın. Daha sonra yüzünüze uygulayın, birkaç dakika kurumaya bırakın ve soğuk suyla yıkayın. Bu şekilde, ciltteki gözenekleri sıktıracak ve aşırı yağ ve ölü cilt hücrelerini yok edeceksiniz.

Badem ve Kireç Suyu

Küçük bir kaba biraz su dökün ve üzerine birkaç badem yerleştirin. Ertesi sabaha kadar ıslatmak için bırakın ve sonra macunu hazırlamak için onları ezin. Macun üzerine bir çay kaşığı karbonat ekleyin ve yüzüne uygulayın. Onu yarım saat süreyle bırakıp serin su ile durulayın.

Domates ve limon

Domates suyuna 2-4 damla limon suyu ilave edin ve karışımını yüzüne pamukla uygulayın. 15 dakika bekletin ve soğuk su ile yıkayın. Domates sıkıştırıcı olarak hareket eder ve limon suyu cildin aşırı yağını giderir. Bu maske de gözenekleri kapatacak ve sıkıştıracaktır.

Salatalık, Limon ve Gül Kaynağı

Salatalığı soyun, püre haline getirin ve birkaç damla limon suyu ve bir çay kaşığı gül suyu ekleyin. Karışımı temiz bir bezle döşeyin, katlayın ve yüzüne uygulayın. Daha sonra soğuk su ile durulayın.

Limon ve ananas suyu

Bir bardak ananas suyunda, yarım limon suyu ilave edin, karışımlarına temiz bir bezi ıslatın ve yüz üzerine yerleştirin. 5 dakika dinlendirmek için bırakın ve soğuk su ile durulayın.

Ananas cildi sıkılaştıran ve temizleyen enzimler içerir. Ek olarak, bu maske limon suyundaki asidin güçlü bir sıkıcı etkisini de sağlayacaktır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git