Sol Elinize Gizlenmiş 7 Hastalık ve İnanılmaz Belirtileri

İnsanlar kesinlikle iç organların ayna mantığı ile alakasız bir noktasında sinyal verdiğini unutmamalıdır. Buna da en iyi örnek kuşkusuz ellerdir.

Tam da bu sebeplerden dolayı artık sol elinizin verdiği alarmları makaleden faydalanarak öğrenmeniz mümkün.

 

Aşağıdakiler, elinize bakarak keşfedebileceğiniz önemli hastalık belirtileridir:

  • 1. Karpal Tünel Sendromu

Parmak, dizin ve orta parmak sendromu sendrom hakkında çok şey söyleyebilir. Örneğin, elleriniz hissizleştiğinde veya tendonların şişmiş olması, bununla uğraştığınız anlamına gelir.

 İpucu: Daha iyi hissetmek için, eklemlerinizi gündüz hatırladığınız kadar gerginleştirin.
  • 2. Yorgunluk Belirtileri

Yorgunluk parmaklarımızda karıncalanma hissi yaratan ağır maddelerin kaldırılması nedeniyle ortaya çıkar. Ellerinizi dinlendirin, ağır kaldırmaktan uzak durun.

  • 3. Omurganın hasar görmesi

Sol elinizdeki serçe parmak kırmızıysa ve baskı hissiyle birlikte acı hissediyorsanız omurga probleminiz var demektir. Bunun nedeni, omurganızı da etkileyen sinirlerin hasar görmesi.

İpucu: Mümkün olduğunca sık sık sırtınızı geriniz. Her zaman uzun yürüyüşlere çıkmalı ve aynı konumda oturmaktan çok uzun süre kaçınmalısınız.

  • 4. Vitamin eksikliği

Vitamin eksikliği, sol elinizin parmaklarında karıncalanmaya neden olabilir. B1, B2, B6 vitamini ve E vitamini içerirler.

İpucu: Bu vitaminlerden destek almak veya uygun bir program hazırlamak için doktorunuza danışın.

  • 5. Buerger hastalığı

Aşırı nikotin alımı ile kan akışının tehlikeye girdiği bu hastalığın en sık etkeni sigara içicidir. Sigara içmek, parmaklarınızın veya uyuşukluğun tümüyle hissizleşmesine neden olan önemli minerallerden yoksun kalmanıza neden olur. (Sadece sigara bağımlılarının yakalandığı Buerger hastalığı, çoğunlukla bacak, bazen de koldaki atardamarlarda tıkanmalara sebep olabiliyor.)

İpucu: Bunu önlemek için derhal sigarayı bırakmanız gerekir.

  • 6. Dolaşım ile ilgili sorunlar

Yüzey sinir travması veya omuz eklem ağrısı parmak uçlarınızda hissizleşmeye neden olur, ancak bu da ciddi bir kalp hastalıklarıyla ilişkili olabilir. Uyuşukluk ilk belirtidir, çünkü kan, ekstremitelere doğru serbestçe akmamaz.

İpucu: Kan damarlarınızın durumunu düzeltmek için haftada birkaç kez yürümeye başlayın ve vücudunuzu gerin.

  • 7. Diyabet

Zarar görmüş kan akışı ve sinir uçları hasarı, ayaklardan kollara doğru karıncalanma hissine yol açar, ancak bu aynı zamanda şeker hastalığının bir belirtisidir.

İpucu: Uygun olmayan insülin seviyeleri 1. tip şeker hastalığına neden olurken, tip 2 diyabet yapay şeker alımına ve yanlış diyetlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlardan bazılarından şüpheleniyorsanız derhal doktorunuza danışın.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git