Adetlerim düzensiz,ileride sorun olur mu?

SORU:
17 yaşındayım. Ben adet göreli 5 yıl oldu.6-7 ay olmadım. Yakında 18 yaşına gireceğim ama hâlâ düzenli değil. Son 2 aydır adet görüyorum ama fazla kan gelmiyor. Acaba yavaş yavaş düzene giriyor mu? Çevremdekiler “Böyle giderse ileride çocuğun olmaz” diyor. Sizce ne yapmalıyım?
CEVAP:
Bence çevrenizdekiler sizi doktora gitmeniz için ikna etmeliler. Herkes az çok bu muayenelerden sıkılır. Ama maalesef başka bir muayene şeklimiz yok. Büyük olasılıkla sizde de hormonal bir dengesizlik var. Doktorunuz (Eğer giderseniz) sizi muayene ettikten sonra hormon durumunuzu inceleyecek ve vereceği ilaçlarla hem düzenli adet göreceksiniz hem de bozukluk nerede ise fazla kronikleşmeden tedavi edilmiş olacaktır.

PAYLAŞ
Adetlerim düzensiz,ileride sorun olur mu? Konusuna 8 Yorum Yapıldı
 1. glsm dedi ki:

  Adetim düzensiz 19 yaşındayım daha önce bi doktora başvurmuştum 3 ay kullanmam gereken Bi ilaç verdi ve bu durumun normal olduğunu söyledi ilaçlar bittikten sonra ki 2 ay düzenliydi ama ondan sonra hep 2 3 ayda bir oluyorum

 2. nazlı dedi ki:

  merhaba ben her ay düzenli zamanda adet oluyorum ama 2 günden az sürüyor ve çok ağrım oluyor bununla ilgili bilgi verebilirmisinz?

 3. esra dedi ki:

  merhaba bn esra benm adet düzensizliğm ve kıllanma sorunum var yaklaşık 5 senedir. bi kere doktora gittim bana dogum kontrol ilaçı vermişti bnde dört ay kullandım etkisinin olmadıgını düşünerek 6 ay kullanmam gerekiyordu. sormak istedigim şu bn tekrar doktora gitmeyi düşünüyorum bn daha önce gittgimde bana test yapılmadan ilaç verilmişti bu dogru mudur sizce.

 4. ecem dedi ki:

  merhaba ben ecem bayadr adet gremıorum 2-3 ay once oluodum smdı kesıldım hc olmuorum hocam bı bılgı verrmısınz

 5. nil dedi ki:

  ben nil 18 yasındayım sağ kasığımda 29 mm büyüklüğünde kist var doktora gittim progestan adında bir hap verdi 3 aydır olmayan addetimin olmasını sağladı sürekli terleme ve kasıklarımda ağrı var ameliyatsız yok edilemezmi ilerde sorun olurmu değerli hocam lütfen cevap yazın

 6. sevil dedi ki:

  ben 6 ay önce normal dogum yaptım ve bebegım emmeyı bırakalı 2 ay oldu fakat ben hala adet olmadım neden acaba?

 7. saniye dedi ki:

  ben 14 yaşındayım. ilk adetimi 27 temmuz 2009 da oldum. bu güne kadar da olmadım(3 ay) bu arada kendime stress yapıyorum (ÇÜNKÜ ÇEVREMDEKİ TÜM ARKAAŞLARIM ADET OLDU VE Bİ TEK BEN ADET OLMADIM :S ) kaygı yaşıyorum. adet olmak için bitkisel yöntemleri bana söyleyebilir misiniz ?

 8. nursema dedi ki:

  14 yaşındayım ve geçensene adet oldum ama şimdi 2 aydır adet olmuyorum ve adet olduğum zamanlarda düzensiz sizce ne önerirsiniz

Sayfa başına git