Kanser miyim?

Soru:Ben ocak ayında 2 aylık bir adet gecikmesinin ardından çok pıhtılı uzun süreli bir kanama geçirdim. Doktor, endometriumun 20 mm olduğu ve biyopsi yapılmasını söyledi. Başka bir doktora gittim, ultrasonla baktı ve smear testi yaptı. Sorun çıkmadı. Ancak benim sağ kasığımda bir baskı hissi, bacaklarımda karıncalanma var. Makatta da zaman zaman ağrı hissediyorum. Acaba benim kötü bir hastalığım olabilir mi?

Cevap: Sevgili ziyaretçimiz, bu anlattıklarınız kötü bir hastalığın belirtilerine benzemiyor. Çünkü çoğu kötü hastalık dediğimiz kanserin başlangıçta hemen hemen hiçbir belirtisi yok. Hastalık ilerledikçe belirtiler ortaya çıkmaya başlıyor. Çok kısaca ve çok sık görülen belirtileri isterseniz sıralamaya çalışayım… Dış genital organ kanserlerinde ilk belirti kaşıntıdır ve özellikle yaşlı kadınların hastalığıdır. Rahim ağzı kanserinde kanlı akıntı, ilişki sonrası kanama, rahim kanserinde düzensiz kanama veya adetten kesilmiş bir kadında akıntı ve kanamanın ortaya çıkması. Yumurtalık kanserinde karında ağrı, karında şişlik, iştahsızlık, kabızlık veya ishaller olabilir. Bence yine bir doktora gidip şikayetlerinizi tekrar anlatın.

PAYLAŞ
Kanser miyim? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Alone dedi ki:

    Yumurtalık kanserinde karında ağrı, karında şişlik, iştahsızlık, kabızlık veya ishaller olabilir. Bence yine bir doktora gidip şikayetlerinizi tekrar anlatın. Demişsiniz şuan bunların hepsi bende var.1 haftada 3kilo verdim.okuyunca korktum açıkçası.hangi testte anlaşılır bu.lutfen acil cevap.

Sayfa başına git