Solucanlardan Organik Gübre Elde Edip Milyonlar Kazanıyor!

İlk bakışta biraz farklı bir meslek gibi gelse de, hatta kulağa pek hoş bir iş gibi gelmese de bu işi yapan ve bu işten milyonlar kazanan bir kadın girişimcimiz de var.

İlknur Pazarcık eşi ile birlikte, solucanlardan elde ettikleri gübreyi, satıp para kazanmak konusunda bizlere bilgi verdi.

Yaptıkları işin dünya üzerinde oldukça yaygın olmasına karşın, Türkiye’de yeterince yaygın olmadığını gören girişimci çift, bu işte ilerleyen zamanlarda Avrupa Pazarı’na açılmayı da hedefliyorlar.

İlknur Pazarcık organik Gübre üretim işini anlatıyor

60 yıldır dünya üzerinde solucan atıklarından, organik gübre üretildiğini ve Türkiye’de bu sektörün yeni yeni gelişmeye başladığını anlatan İlknur Pazarcık, şimdilik gübreyi çay tarlalarına sattıklarını söyledi.

Pek çok insana ilginç hatta korkunç gelen bu işten, İlknur Pazarcık ve eşi her yıl milyonlar kazanıyor.

İlknur Pazarcık organik Gübre üretim işini anlatıyor

Diğer gübrelere nazaran % 35 daha fazla büyüme ve daha kaliteli ürün elde etmeyi sağlayan organik gübrenin, başta seralar olmak üzere pek çok yerde kullanılması gerektiğini ve yaygın hale gelmesi gerektiğini anlatan İlknur Pazarcık, organik gübre oluşma süresinin, solucan sayısına bağlı olduğunu ama ortalama olarak 2 ay gibi bir sürede organik gübrenin satılacak konuma geldiğini sözlerine ekliyor.

Müşterilerine toplu satışlarda ufak bir indirim yaptıklarını belirten Pazarcık, organik gübreden kg başına 4 TL kazandıklarını belirtiyor.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git