Tırnaklarına Özen Gösterenler Bunları Biliyor Musunuz?

Tüm kadınlar için tırnakların bakımlı ve temiz olması daima önemlidir. Bakımlı tırnak ille de ojeli tırnak demek değildir. Elbette ama oje ya da parlatıcı uygulanan tırnaklar her nedense sade olan tırnaklara göre ben daha bakımlıyım hissini de verir. Peki ama oje sürmek sanıldığı kadara basit midir? Oje sürmenin, tırnağı daha uzun ya da bakımlı göstermenin yolları var mıdır? Hani renk oje hangi mevsime uygundur? Gelin tüm bunlara ve daha fazlasına birlikte cevap bulalım.

1. Kenara taşan ojeler.

Pek çoğumuzun en şikayetçi olduğu, en çok det yandığı konudur ojenin kenara taşması. Ve ne yazık ki her oje sürmemizde mutlaka kenara bir parçada olsa oje taşırmayı başarırız ki sonrası sıkıntı. Peki bunun bir tekniği yük mudur? Elbette var. Oje sürmeye başlamadan önce vazelin alıp bir pamuk ya da kulak çubuğu yardımıyla tırnak kenarlarınıza sürün. Ojeniz dışarı taşsa dahi temizliği son derece kolay olacaktır. Yalnız bunu yaparken tırnağınıza vazelin gelmemesine özen gösterin. Yoksa bu seferde ojeniz tırnağınızda durmaz.

2. Kurumak bilemeyen ojeler.

Evet bir diğer sıkıntımızda hiç şüphesiz kurumayan ve ya çok geç kuruyan ojeler. Zamanımız varsa sıkıntı değil ama eğer kısa sürede bir yere yetişmemiz gerekiyorsa ve ojelerimiz kurumuyorsa bu ciddi bir sorun olabiliyor. Hele birde o kurumayan oje tırnakta bozulursa eyvah! Ojenizi hızlıca kurutmanın pratik bir yolu da var arkadaşlar. Oje sürdükten sonra bir kabın içine buzlu su hazırlayın ve ellerinizi bu suyun içine sokun. Yaklaşık olarak üç dakika da ojeniz kurumuş ve bozulmadan muhafaza edilmiş olacaktır.

3. Koyu renk ojenin tırnakta iz bırakması.

Eminim bu üç madde de oje kullanan her kızın başına gelen sorunlar arasında yer alıyor. Yani en baş problemlerimiz arkadaşlar ama gördüğünüz gibi hepsine bir çare var. Ve şimdi yine önemli bir sorun olan koyu renk ojelerdeyiz. Koyu renk ojeyi asetonla çıkardıktan sonra tırnaklarımızın kenarında illa ki kalır. Bu durum benim hiç hoşuma gitmez eminim kimse de sevmez. Bu görünümden kurtulmanın yolu da tırnaklarımızı beyaz bir diş macunu yoluyla ovalamamız ya da fırçalamamız ile son buluyor. Gördüğünüz gibi bu kadar basit bir işlemle koyu renk oje kalıntılarından da kurtulmuş oluyoruz.

4. Parıltılı ojeleri yoğun göstermenin yolu.

Parıltılı ojeler nedense istediğimiz kadar yoğun bir görünüm oluşturmaz tırnaklarımızda. Bunun için on kat oje sürmemiz gerekse de yinede istediğimiz sonuca tam olarak ulaşamayız. İşte bunun içinde harika bir çözüm önerisi ile geliyorum. Parıltılı oje uygulamak istediğiniz de ojenizi temiz bir makyaj süngerinin üzerine dökün. Makyaj süngeri ojenin gereksiz sıvısını alacaktır. Makyaj süngeri ile tırnağınıza uyguladığınız parıltılı oje hem daha kalıcı hem de istediğiniz yoğunlukta olacaktır.

5.Ojeyi sallamayın.

En sık yapılan ya da doğru bilinen yanlışlar arasında sayabiliriz oje sallama eylemini. Ever kızlar ojenizi kullanmadan önce sallıyorsunuz yani hafif bir çalkalama işlemi yapıyorsunuz . Ancak ojeyi sallamak içinde baloncuk oluşmasına neden oluyor ki bu da ojenizi tırnağınıza uygularken pürüzsüz bir görünüm elde etmenize engel oluyor. Bu nedenle ojeyi sallamak yerine avucunuzun içinde ısıtmayı deneyin. Böylece kendi içinde karışmış homojen ve pürüzsüz bir oje elde edersiniz.

6.Ojeler buzdolabında durabilir.

Ojenizi her zaman olmasa da kullanmadan önce buzdolabına koymanız ojenizi sürerken ona daha yoğun bir kıvam vermenizi sağlayacaktır. Böylelikle ilk uygulamanızda istediğiniz sonucu alırsınız. Çift katman sürmenize gerek kalmaz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git