Yağları Kaslara Dönüştürmek Mümkün mü?

Pek çoğumuz için cevabı merak edilen sorulandan biridir bu. Acaba sıkı çalışırsak, vücudumuzdaki yağları kaslara dönüştürmek gibi bir şansımız var mı?

Bu sorunun cevabını merak eden herkesle şimdi uzmanından aldığımız bilgiler ışığında paylaşmak istiyoruz.

Spor koçu Hakan Nergis, yağların kaslara dönüşmeyeceği gibi kasların da yağlara dönüşme olasılığı olmadığını söyledi. “Yağlar uyarılamaz ve kaslar ise uyarılma sonucunda harekete geçerler” dedi.

Yağların depolama özelliği olduğunu ancak kasların böyle bir özelliği bulunmadığını da vurgulayan Hakan Nergis, ağırlık antrenmanı ile birlikte vücuttaki kas yoğunluğunun artacağını belirtti. Nergis, aynı anda yağların da erimeye başlamasının kişiyi böyle bir yanılgıya sürükleyebileceğini de sözlerine ekledi.

Yağlar kasa dönüşebilir mi

“Karbonhidratlardan sonra vücuda enerji sağlayan ikinci madde yağlardır” diyen Hakan Nergis, her şeyin fazlasının yağ olarak vücutta depolandığını açıkladı. Hakan Nergis, vücudun 100 gr proteine ihtiyacı varsa ve biz 120 gr tüketmişsek aradaki farkın da yağ olarak depolanacağını söyledi.

Yağların vücutta, kaslara göre daha fazla yer kapladığını belirten Nergis, ne kadar çok kasa sahip olursak, kasların yağları yakma oranının da o denli fazla olacağını sözlerine ekliyor.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git