Yumurta Kabuklarını Çöpe Atmayın Çünkü…

Yumurtayı kullandıktan sonra doğal olarak çöpe atarız, ancak bu makaleyi okuduktan sonra kesinlikle atmamanız gerektiğinin farkına varacaksınız.

Kısaca yumurta kabuğu, kalsiyumun en doğal kaynağıdır ve vücut onu kolayca emer ve sindirir. Bu kabuklar diğer minerallerde de yüksektir.

Bu kabuklarda bulunan bu kalsiyum aslında dişlerimizdeki ve kemiklerimizdeki kalsiyumla aynıdır ve sinirlerimiz, kaslarımız ve kemiklerimiz için büyük önem taşır.

Bir tatlı kaşığı yumurta kabuğu tozunun içinde yaklaşık 1000-1.500 mg kalsiyum vardır ve bu da bir yetişkin için önerilen günlük alımının yaklaşık yüzde 90’dır.

ABD Ulusal Sağlık Enstitülerinde yapılan çok sayıda çalışma, vücudun yumurta kabukları tozundan kalsiyumu kolayca emdiğini gösterildi. Bu toz ayrıca kemikleri güçlendirir, kolesterol seviyelerini düşürür ve kan basıncını düzenler.

Yumurta kabuklarını kullanmak için :

Bakterileri yok etmek için yumurtaları 10 dakika kaynatın, soğumaya bırakın ve toz yapmak için yumurta kabuklarını ezin.

Ardından, tozu sterilize edilmiş kavanozda saklayın ve doğal kalsiyum takviyesi olarak pürüzsüz hale getirin ve tabaklarınıza dilediğiniz gibi ekleyin.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git