Yumurta Kartonu ile Kapı Süsü Yapalım

Merhabalar, evimizin her alanında olduğu gibi kapılarında da özellikle de dış kapısında kapı süsü kullanmayı severiz. Özellikle evin girişi, ilk görünüm oldukça önemlidir diye düşünen kişiler için kapı süsleri oldukça önem taşır. Piyasada onlarca kapı süsü bulunmaktadır elbette ama zaten biizm amacımız ürünler olmadığı için ya da bulamadığımız için yapmak değil hem evde ki eşyaların geri dönüşümünü sağlamak hem el becerimizi geliştirmek hem de evde boş oturmak yerine aile bütçesine bir nebzede olsun katkıda bulunmaktır. Çünkü dışardan aldığımıda oldukça para harcayacağımız bir çok eşyayı biz evde hiç masraf yapmadan ya da çok az masraf yaparal elde edebiliyoruz. Bugün yumurta kartonundan yapacağımız kapı süsü de buna bir örnek. Meraklandığınızı biliyorum hadi hemen başlayalım.

Malzemeler

  • 1 adet karton yumurta kolisi
  • Sert bir karton
  • Renkli boyalar
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Yapılışı

yumurta kolisinden çiçek

* Öncelikle yumurta kolisinin yuvarlak kısımlarını kesin ve bu kısımlara farklı formlarda çiçek desenleri verin. Hatta bazılarını da yaprak şekli vererek çiçek ve yapraklardan oluşan karton süsler elde edin.

* Daha sonra sert karton parçanızdan çelenk şeklinde bir yuvarlak kesip bu kartonu boyayın ve kuruması için bir kenara bırakın.

* Öte yandan kestiğiniz çiçek ve yaprakları boyama işlemine geçebilirsiniz. Tüm yaprakları ve çiçekleri işin içine birazda hayal gücü ve yaratıcılık katarak renk renk boyayın ve onları da kurumaya bırakın.

* Karton ve çiçeklerin boyası kuruduğunda artık yapıştırma işlemine geçebiliriz. Boyadığınız yapraklar altta kalacak şekilde çiçekleri karton çelengin üzerine şık bir şekilde yapıştırarak yerleştirin. Bazı çiçekleri üst üste yapıştırarak daha kabarık ve dolu dolu bir kapı süsü elde edebilirsiniz. Bu aşamada tamamen el beceriniz ve hayal gücünüz konuşacak.

* Tüm çiçekleri aralıksız kartona yapıştırdığınızda kapı süsünüz hazır duruma gelecek.

yumurta-kutusundan-cicekli-celenk-yapimi

Son derece basit bir kapı süsüne yine masrafsız ve bir kaç adımla sahip olduk. Siz söylemediğiniz sürece bu süsün yumurta kolisinden yapıldığını hiç kimse anlamaz 🙂

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git