Yüzünüzü Yıkarken Mutlaka Bunlara Dikkat Edin

Yüzünüzü Yıkarken Mutlaka Bunlara Dikkat Edin
Yüzünüzü yıkarken dikkat etmeniz gereken birkaç noktaya dikkat çekmek istedim..
Dermotoloji uzmanları yüzünüzü yıkamanın cilt bakımı için önemli bir nokta olduğunu belirtirken, yüz yıkamak basit gibi görünse de yanlışlıklar yapıyor olmanızda mümkün dedi, eğer doğru şekilde yüzünüzü yıkamasanız diğer yapacağınız bakımlar boşa gidebilir..
Dermotolog Dr. Ata Nejat Ertek, yüzünüzü yıkamanın asıl amacı yüzünüzdeki gözenekleri tıkayan kirleri arındırmaktır, yüzü temizlemek ve ölü deriden arındırmaktır.. Cildinizi doğru temizlediğinizde kullanacağınız cilt bakım ürünleri cilde daha iyi etki eder bu nedende dolayı da yüzünüzü doğru yıkamak çok önemlidir..
Öncelikle yüzünüzü yıkayacağınız su soğuk olursa kirlerden arındıramazsınız yüzünüzü, sıcak olursa da cildinizi kurutur, bu yüzden yüzünüzü ılık suyla yıkamalısınız..

Yüzünüzü Yıkarken Mutlaka Bunlara Dikkat Edin
Artıca yüzünüzü yıkamadsan önce ellerinizi cildinize uygun bir cilt sabunu ile yıkayın, sonrasında yüzünüzü ılık suyla ıslatıp yine cildinize uygun sabunlar köpürtün ve tüm yüzünüze yayın.. Hassas bölgeleri daha hassas olmak suretiyle hafifçe ovuşturun ve ılık suyla durulayın.. Daha sonra yine hafifçe havlu ile yüzünüzü kurulayın..
Yüzünüzü fazla yıkamak yanlış bir davranış biçimidir, cildinizin kurumasına neden olur.. Yaz geldi eğer bulunduğunuz ortamda klima varsa bu cilt kuruluğuna neden olacağından nemlendirici kullanmalısınız..
Sabun seçimine gelince, cilt tipinize uygun doğal bir sabun kullanmalısınız, klorunun fazlası alınan su da iyi bir toniktir.. Nemlendirici olarak acı badem sütü ve ya badem yağı kullanabilirsiniz.. Acı badem sütü ile makyajınızı da temizlemek için kullanabilirsiniz..

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git