3’üncü Dereceden Varikosel Teşhisi Kondu, Ameliyat Olmalı mıyım?

Bana 3’üncü dereceden varikosel teşhisi konmuştu. Geçtiğimiz günlerde spermiogram testi yaptırdım. Raporu gören doktor şimdilik bir şey olmadığını söyledi. Size test sonuçlarını gönderiyorum. Bir de siz bakıp bana durumu yazar mısınız? Ameliyat mı olmam lazım, yoksa bu durum ileride bir sorun yaratır mı?

En ileri, yani 3’üncü derecede bir varikosel büyük ihtimalle spermleri etkileyecektir. Sadece güvendiğim ve bu konuda uzman birkaç androloji laboratuarı haricinde yapılan tetkiklere yorum yapmıyorum. Hem mevcut durumu hem de gelecekte ortaya çıkabilecek sorunları göz önüne alarak karar vermelisiniz. Varikosel basit bir cerrahi girişim değildir, komplikasyonları ve yetersiz ameliyatları nedeniyle birçok kişinin sorun yaşadığı bir konudur, etraflıca araştırmanızı ve bölgenizde bu konuda uzman olan ürologlar ile görüşerek karar vermenizi öneririm

PAYLAŞ
3’üncü Dereceden Varikosel Teşhisi Kondu, Ameliyat Olmalı mıyım? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Deniz dedi ki:

    Eğer ileride bebeğinin olmasını istiyorsan kesinlikle gerekli ameliyat ama yok bebek istemiyorum, hiç bir zamanda istemeyeceğim dersen ölene kadar gider varikosel bir zararı da olmaz.

Sayfa başına git