Açken Kesinlikle Bu Besinleri Tüketmeyin

Karnımız açken ne yediğimizi pek de umursamadan tabiri caizse ne olsa yiyoruz. Peki ama karnımız açken bazı yiyeceklerin bizim için zararlı olabileceğini hiç düşündük mü? Özellikle de sabah kalktığımızda midemiz tamamen boş durumda iken bazı besinleri tüketmemiz cidden bizim için sıkıntı oluşturabilir. Bu nedenle açken dahi olsa ne yediğimizi önemsemeliyiz.

01-635744988992323911

Sizler için açken ne yenilir ne yenilmez araştırdım ve bu araştırmamı da bilginize sunmak istedim. Buyrun bakalım açken ne yemeyelim hep birlikte öğrenelim;

*Pastahane ürünleri

Şu an çıkan sesleri duyar gibiyim hemen hepiniz “ama ben yiyorum” demeye başladınız bile. Neden çünkü işe giderken erken kalkıp kahvaltı yapmak yerine yol üstünde uğradığınız bir pastahaneden aldığınız poğaça hem lezzetli hem de pratik geliyor size. Oysa maya ve bol miktarda yağ içeren bu tür hazır börek, poğaça türlerini aç karnına tüketmeniz mide ağrısına sebep olabilir.

*Tatlı

Acıktığımız zaman canımız hemen  tatlı çeker çünkü açken kan şekerimiz düşüş gösterir. Ama aç karnına direk tatlı yiyerek doymaya çalışırsak tatlı insülin seviyemizi aniden artıracağı için bu durum şeker hastalığına yol açmaktadır.

*Yoğurt

Oldukça faydalı bir besin olmasına

ac-karnina-ne-yenmeli-ne-yenmemeli-7901343

rağmen aç karnına yenildiği zaman mide ağrısa ve mide de bulunan laktik asit bakterilerinin ölmesine neden olur.

*Domates

Asitli bir yiyecek olan domates içinde bulunan tannik asit nedeniyle mide de bulunan asit seviyesini yükseltir ve bu durum mide ülserine sebep olur.

*Salatalık ve diğer yeşil sebze türleri

Özellikle salatalık gibi besinleri aç karnına tüketmeniz karın ağrısına, reflü dediğimiz mide ekşimesi ve yine mide ağrısına sebebiyet verir.

*Muz

Aç karnını yenilen muz ise kanınızda bulunan magnezyuma hızla karışacağı için bu durum kalbinize zarar verebilir.

*Baharatlar

Aç karnına yenilen baharatlı gıdalar özellikle de cips gibi baharatlı abur cuburlar mideniz boş olduğundan dolayı asit üretimin artırır ve mide için son derece zararlıdır.

*Gazlı içecekler

Sabah güne soğuk ve gazlı içecek içerek başlamanız mideye kan tedariğini azaltır ve bu duru

m sonucunda mide yiyecekleri yavaş hazmetmeye başlar.

Hoşça Kalın, Sağlıkla Kalın… 

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git