Adet Döneminde Ağrım Çok Oluyor

17 yaşındayım. Adet dönemlerim çok sancılı geçiyor. Midem bulanıyor, 10 gün Önce ağrı başlıyor. Adet dönemi boyunca da devam ediyor. Ağrılar kalçamın üst kısmından başlıyor, boynuma kadar devam ediyor. Acaba vajinal bir enfeksiyonun belirtisi olabilir mi? Adet döneminin dışında da bel ağrılarım oluyor. Bunun sebebi nedir? RUMUZ: İREM

agrili1
Cevap:

Adetlerin ağrılı olması (özellikle genç kızlarda) sık görülen bir durum. Bunun pek çok nedeni olabilir; geçirilen enfeksiyonlar ağrı yapabilir. Endometriozis denen hastalık da (Rahmin iç tabakasının yani endometriumun gereken yer dışında olması ve adet zamanı oralarda yani rahim adalesi, yumurtalık gibi) ufak kanamaların olması… Ya da rahmin normalden biraz ufak veya şekil bozukluklarının olması, ufak miyomları bulunması da sık rastlanılan durumlardır. Sizin yapmanız gereken bir kadın doğum uzmanına muayene olup ağrının nedenini araştırmanızdır. Çoğu kere basit ilaçlarla şikayetleriniz geçirilebilir.

PAYLAŞ
Adet Döneminde Ağrım Çok Oluyor Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. selin dedi ki:

    mrb ben 18 yaşındayım 16 yaşımda adet oldum ama adetlerim çok düzensiz ve çok seyrek oluyor.1 ay adet oluyorsam 5-6 ay adet olmuyorum ne yapmalıyım?

Sayfa başına git