Anne Adayları Dikkat: Farkında Olmadan Sütünüzü Azaltmayın!

Anne Adayları Dikkat: Farkında Olmadan Sütünüzü Azaltmayın! Bir anne adayı veya yeni anne olmuş bir kadın ve bebeği için en önemlisi anne sütüdür! Anne sütü ile beslenen bebeklerin bağışıklık sistemine karşı güçlü bünyeleri, daha sağlıklı beslenme şekli ile olmazsa olmaz yeni doğan bebeğin beslenmesi anne sütü ile yapılmalıdır. Bu tüm Dünya doktorlarının savunduğu ve sonuçları kanıtlanmış bir durumdur.  Peki farkında olmadan sütünüzü azalttığınızın farkında mısınız? Ya da hangi bitkiler anne sütünü azaltmaktadır. İşte annelerin aklına gelmeyen iki örnek soru. Her anne adayı daha anneliğe adayken bile sütünü hangi yiyeceklerin, bitkilerin çoğalta bileceğine dair bir sürü araştırma yapmaktadır. Peki ya hangi bitkilerin sütünüzü azaltacağına dair bir araştırma yaptınız mı?  Bu konuya dikkatleri çekmek ve bilinçli anne bilinçli nesil sloganı ile yola çıkılması adına sizleri bu konuda bilgilendirmek istedik.

Emziren Annelerin Kısa Sürede Sütlerinin Azalmasının En Önemli Nedenleri Nelerdir?

anne sütüBu bitkiler anne sütünü azaltıyor: nane, maydanoz, nişasta unu, ada çayı, şeker kamışı, ararot, arpa ve arpa unundan yapılmış besinler, aşırı tuz tüketimi, şalgam, mısır, salamurası yapılmış besinler, turşusu yapılmış besinler ve sirke ve limon suyunun fazlaca kullanılması anne sütünü azaltarak bebeğinizi sütten kesmenize yol açmaktadır.

Emziren Anneler Adaçayı İçmeyin!

Ada çayı hamile bayanların  ve emziren anne adaylarının kesin olarak uzak durması gereken bir bitkidir. Hatta çocuk yapmaya karar veren çiftlerin dahi tüketmemesi gerekmektedir. Bu uyarı sadece kadınları değil erkekleri de ilgilendirmektedir çünkü ada çayı içme alışkanlığı edinen erkeklerin sperm sayıları azalmaktadır.

Nane de aynı ada çayı gibi bebek düşünen annelerin, hamile anne adaylarının ve emziren annelerin uzak durması gereken bir bitkidir.

Anne sütünün azalmasının bir diğer nedeni ise tiroidin normal çalışmamasıdır. bu durumda doktora başvurulması gerekir çünkü anne sütü ile beslenen bebeğin alacağı iyot çok önemlidir. Bebeğin beyin gelişimi de iyoda bağlıdır. İyot tiroit bezinin sağlıklı çalışmasında da birinci derece de önemli bir etkendir.  Bebeğinizin gelişimini sağlıklı bir şekilde anne sütü ile tamamlayana dek yukarı da saydığımız bitkilerden uzak durmanız sizin ve bebeğinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git