8 Aylık Bebek Beslenmesi ve Gelişimi

Artık 8. ayda bebeğinizle en hareketli dönemlere girmeye başladınız.

Son derece rahat emekleme dönemini tamamlamış ve sırada ayağa kalkma ve yürümeye çalışma çabaları vardır. Bulduğu her fırsatta tutunabildiği kendinden yüksek her şeye tutunup ayağa kalkar ve ellerini bıraktığı anda dengesini sağlayamadığını düşerek fark eder ağlar ama biraz sonra tekrar biryere tutunur ve ayağa kalkar.

Artık eski oyuncakları renkli, sesli oyuncakları ona hitap etmez ve günlük hayatta büyüklerin kullandığı nesneleri oyuncak olarak kabul eder kendisine.Açabileceği çekmecelere uzanır ve içindekileri kurcalamakdan keyif alır.Mutfak alt dolaplarının içine girerek tencere,kapa,tava gibi şeylerle uğraşmakdan,birbirlerine çarptığı zaman çıkan sesden çok hoşlanır.

Beslenme şeklini ve besinlerini kendi seçmeye başlar. Verdiğiniz besinlerin bazılarını yemek istemezse eliyle iter. Israr ederseniz hırçınlaşıp dökmeye çalışarak besinden tamemen kurtulmayı dener. Yemek istemediği bir besini zorla yedirmeye çalışmanız asabi bir bebeğiniz olması için yapacağınız ilk hatadır. Bu yüzden fazla ısrar etmeden yiyebildiği kadar besinden faydalanmasına bir süreliğine razı olun.

8 Aylık Bebek Nasıl Beslenmelidir?

– Bebeğiniz 8. ayda emmeye devam ediyorsa anne sütü verilmeye devam edilmelidir.

Kahvaltı: Sabah saat 6 ila 7 arasında bir öğün hafif bir kahvaltı yaptırın

– Sebze püresi: Öğle saat on iki – bir gibi taze sebze püresi

Köfte: Sebze püresiyle beraber öğle saat 12’de bir – iki tane verilebilir.

-Yoğurt ve Meyve püresi: saat 4’te veriniz

-Muhallebi: Akşam 8’de veriniz.

PAYLAŞ
8 Aylık Bebek Beslenmesi ve Gelişimi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. anne dedi ki:

    gerçekten dogru bilgiler verdiginiz için size çok ama çok teşekkür ediyorrum

Sayfa başına git