Antidepresan Kullanmayın; Bitter Çikolata Yiyin!

Antidepresan Kullanmayın; Bitter Çikolata Yiyin!  Bitter çikolata, yoğurt, muz, kuşkonmaz, yer elması ve hindi etinin içeriğinde bulunan endorfin ve serotonin gibi maddeler sayesinde bu yiyecekler mutluluk ve neşe kaynağı oluyor ve yenilmesi durumunda insan psikolojisini onardığı uzmanlar ve diyetisyenler tarafından önerilerek şiddetle yenilmesi tavsiye edilmektedir. Bu antidepresan etkisi yaratan 6 besin içerisinden çikolatanın mutluluk ve neşe kaynağı olduğunu tüm kadınlar biliyordu ancak unutulmamalı ki uzmanlar özellikle bitter çikolatadan bahsediyorlar antidepresan olarak. Bitter çikolatanın yanında en az çikolata kadar antidepresan etkisine sahip olan yoğurt, kuş konmaz, yer elması ve hindi eti de tüketildiğinde sizi mutlu edeceklerdir.

Bitter Çikolata Mucizesi !

Diyette olsanız dahi bitter çikolatadan mahrum kalmanızı uzmanlar önermiyorlar; ancak önemle de belirtiyorlar ki çikolata derken gofretlerden bahsedilmiyor zira çikolatayı sağlık için etkin kılan içeriğindeki kakao miktarıdır. Yapılan araştırmalar sonucunda kendinizi mutsuz hissettiğiniz de  enerjinizin tükendiğini hissettiğinizde 20 gr bitter çikolata yiyerek tekrar mutlu ve enerjik olmanız söz konusudur.

Kuşkonmaz!

bitterKuşkonmazın içeriğinde bulunan triptofan adı verilen bir aminoasit barındırmaktadır. Kuşkonmazın içeriğinde bulunan triptofan vücutta mutluluk hormonu salgılayan seratonin sentezine katılır. Seratonin ise insan vücudunda beyin de görevli en önemli ileticiler arasındadır.  Özellikle kuşkonmazın içinde bulunan yüksek folat depresyonun üstesinden gelmektedir. Kuş konmaz sevmiyorsanız bunun yerine içeriğinde triptofan bulunan yumurtayı da tüketebilirsiniz.

Hindi Eti!

Hindi etinin içeriğinde bulunan aminoasiti ile serotonin insan vücudun da bulunan mutluluk hormonlarını uyararak kendinizi daha mutlu ve neşeli hissetmenizi, olmanızı sağlıyor.

Yer Elması!

İçeriğinde bulunan maddeler sayesinde size bir çok faydası olan yer elması tüketildiğinde büyük bir antidepresan özelliği göstermekte. Bununla birlikte; kendinizi daha mutlu hissedecek, enerji yükselten, ruhsal sıkıntıyı azaltan, tansiyonu düşüren ve şeker hastaları için de öneriler son derece sağlıklı bir besindir.

Muz!

Diğer besinlerde olduğu gibi muzun da içeriğinde yüksek oranda triptofan bulunur ve bu aminoasit vücutta serotonin sentezini artırarak kendinizi mutlu ve neşeli hissedeceksiniz.

Yoğurt!

Yoğurt ve süt bol kalsiyum içeriği ile ruhunuzu dinlendirecek ve hafiflik hissedeceksiniz. Burada kalsiyum beyne mutluluk veren ileticileri harekete geçirerek uyarır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git