Ayak Kokusu Bakteri ve Mantar Oluşumunu Engellemek İçin Tek İhtiyacınız Evinizdeki Bir Malzeme

Hem erkekler hem de kadınlar için bakım yapmak, estetik görünüm ve vücudun bakımı için çok önemlidir. Kadınlar muhtemelen ayrıntılara daha fazla önem verirler ve tırnak bakımları yapıp, saç, el, cilt vb. Bakıma dikkat ederler. Vücudumuzun genellikle göz ardı edilen ve en az bakım gören kısmı ayaklar ve ayak tırnaklarıdır. Vücudun bu kısmı enfeksiyonlara ve bakterilere yatkındır.

Bu nedenle, muhtemelen çoğu insan ayaklarına vakit harcamaz. Gerçek şu ki ayağınıza yaptığınız bakımın vücudun diğer kısımlarına bakım uygulamak kadar önemlidir.

Ayaklarınıza çeşitli enfeksiyonlar geliştirebileceğinden ayaklarınızın bakımının önemi çok yüksektir ve en yaygın olanı mantar enfeksiyonudur.

Bu enfeksiyonlar, uygun olmayan ayakkabılar giymek, şişme gibi pek çok nedenden dolayı olabilir. Geleneksel mantar tedavilerinden farklı olarak mantar enfeksiyonlarının bazı doğal ve ev ilaçlarıyla ortadan kaldırılması kolay olabilir.

Ağız Bakım Suyu

Mantarlardan kurtulmak için alkolden oluşan ağız gargarası mükemmel bir çaredir. Yapmanız gereken tek şey, küçük bir kap içinde ayaklarınızı ağız bakım suyu içinde yaklaşık 30 dakika ıslatmaktır. İşlemi belli periyotlarla devam ettirmelisiniz.

İşte Diğer Ev Yapımı Çözümler:

  1. Sarımsak ve karanfil

Sarımsak ve karanfil bilhassa kokan ayaklar ve enfeksiyon için kullanılan çok bilindik bir çaredir. Herhangi bir enfeksiyon ve bakteriyi yok etmek için sadece parmaklarınız arasına sarımsak karanfil koyun.

  1. Nasır

Bu sorunun çözümü için sadece sirkeye batırılmış 1 dilim soğana ihtiyacınız var. Bu soğan dilimini ayağa koyun ve birkaç gün uygulandıktan sonra nasırların iyileşmeye başladığına şahit olacaksınız..

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git