Bu Gıdalar Kanser Hücrelerini Büyütür! Doğrudan Yemeyin

Hepimiz sağlıklı yaşam biçimlerinin, dengeli diyetlerin ve düzenli bir egzersizin öneminin farkındayız. Bununla birlikte, düzenli olarak tükettiğimiz yiyeceklerin getirdiği tehlikelerin farkında değilizdir.

Yani kanser de dahil olmak üzere sayısız ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğinden, sağlıklı olarak kabul edilen ancak buna yakın olmayan bazı gıdalar var. Bu nedenle, sağlığımızı korumak için gıdalarımız hakkında çok şey öğrenmeliyiz.

Dolayısıyla, aşağıdaki 10 gıdalar sağlığımız için büyük bir tehdit oluşturuyor ve her ne pahasına olursa olsun kaçınılması gerekiyor.

Rafine şekerler

Rafine şekerler, kan insülin düzeylerini hızla yükseltir ve kanser hücreleri için enerji yaratır. Yüksek früktozlu mısır şurubu gibi fruktoz bakımından zengin tatlandırıcıların, kanser hücrelerinin metabolizması ve proliferasyonu için artmış enerji seviyelerine yol açtığı bulunmuştur.

Haşere, meyve suları, kek, turta, kurabiye, şekersiz soslar, gazlı içecekler tüketimi kanser riskini de arttırıyor. Bu gıdaların aşırı tüketilmesi kanser riskini artırır.

GDO

Tüm GDO’lu gıdalarının kansere yol açtığı gösterildi. Bu nedenle yalnızca yerel olarak yetiştirilen taze ve organik yiyecekleri tüketmelisiniz.

Bütün bunlarla ilgili olarak, kanseri önlemek, sağlığınızı korumak ve uzun ve sağlıklı bir hayat yaşamak için bu gıdalardan uzak durmak ve sağlıklı ve organik gıdaları tüketmek önem taşıyor!

Alkolsüz içecekler

American Journal of Nutrition, günlük olarak soda içen kişilerin inme riskinde yüksek olduğunu gösteren bir çalışma yayınladı.

Yani, sodalarda renk, şeker ve vücuda asit bırakan ve kansere yol açabilecek gıda kimyasalları bulunur. Onları içmeyi durdurmalısınız, zira bunlar da kilo almanızın ana nedeni olmalı.

İşlenmiş et

Sosisli sandviç, öğle yemeği eti, pastırma, sosis ve diğer çeşitli tipler gibi işlenmiş etler, onları taze tutmak için eklenen kimyasal koruyucular içerir, ancak aynı zamanda kanserle, özellikle kolon kanseri ile ilgili olan sodyum nitrat ve sodyum nitriti de içerirler .

Mikrodalga patlamış mısır

Mikrodalga patlamış mısır torbaları, infertilite ile ilişkili olan tehlikeli kimyasal maddelerle kaplanmıştır. Ayrıca, bu kimyasallar karaciğer, akciğerler, göğüsler ve pankreas kanseri ile bağlantılı. Buna ek olarak, itiraf etmese de, çok sayıda şirket ciddi zararlı olan GMO mısır çekirdeği kullanıyor.

Konserve domates

Konserve gıdalar, genel olarak, kutuların bilinen bir kanserojen olan Bisphenol-A ile kaplanması nedeniyle son derece sağlıksız.

Bununla birlikte, domatesler, yüksek asidite düzeyleri nedeniyle astarın zarar görmesine ve organizmada biten domateslerin içindeki kimyasalın süzülmesine neden olduğu için son derece tehlikelidir. Bu nedenle, yenilerini alamazsan, domatesleri bir şişeye veya bir cam kavanoz içine paketlenmiş halde kullanın.

Patates cipsi

Patates cipsi yağ ve kalorinin yanı sıra katkı maddeleri, tatlar ve yapay renklerde de bol miktarda bulunur. Bütün bu maddeler sağlığımız için tehlikelidir.

Ayrıca, patates cipsleri, sigaralarda da bulunan bir kanserojen madde olan akrilamid gibi zararlı maddelerin yaratılması için yararlı olan aşırı yüksek sıcaklıklarda kızartılır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git